Krev netekla! Tři body zůstaly Vlkům doma

Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ - Nesmírně těžké utkání odehráli jablonečtí hokejisté v sobotním podvečeru s celkem Draků z Bíliny. Obě předchozí utkání byla poměrně vyhrocená a Draci navíc disponují velmi dobrým hráčským kádrem, i když jejich postavení v tabulce tomu neodpovídá.

16.1.2012

Jablonečtí Vlci porazili na domácím ledě Draky z Bíliny (v zeleném) 5:3. Hattrick vstřelil Michal Nevyhoštěný.Foto: DENÍK/Martin Bergman

Proto domácí hráči nastupovali do utkání s vědomím, že musí hrát hlavně zodpovědně v obranné činnosti a využívat každé příležitosti k ataku na soupeřovu svatyni.

Od začátku se to dařilo plnit a Vlci získali mírnou převahu. První větší příležitost ke skórování přišla v páté minutě, kdy hráli domácí přesilovku 4 na 3, ale pozorného Fikrta se překonat nepodařilo.

Kýžená vedoucí branka přišla až na počátku 11. minuty, když při hře 4 na 4 vyhrál Bříška vhazování vpravo před Fikrtem a Tondr hned z první poslal kotouč k opačné tyči, než u které stál hostující gólman.

Hostům se nabídla obrovská šance na vyrovnání v 15. minutě Duda rozehrál kotouč přímo na hůl bílinského útočníka, který postupoval sám na domácího Hanouska, ten však svůj tým podržel a šanci zneškodnil.

Vyrovnání se Draci ale přeci jen dočkali. Sedm vteřin před koncem první části hry se v přesilovce trefil Salač. Opakovala se tak situace z minulého zápasu, kdy Vlci inkasovali také v posledních vteřinách první třetiny. A němělo to být v tomto utkání naposledy.

Do druhé třetiny se podařil nástup lépe hostujícímu celku, který převzal iniciativu a Hanousek se měl co ohánět. Ve 24. minutě pak dostali Draci příležitost jít do vedení Duda fauloval pronikajícího hráče a rozhodčí nařídil trestné střílení. Hanousek ale své spoluhráče opět podržel a kotouč za svá záda nepustil.

O minutu později však již tak úspěšný nebyl po chybné rozehrávce Petrmichla se dostali hosté do přečíslení a Hrubant byl v koncovce úspěšný. A mohlo být ještě hůř, to když se v domácí svatyni ocitl puk potřetí. Rozhodčí ale gól pro posunutí branky neuznal.

Domácí se jen zvolna vymaňovali z tlaku hostí, přesto se jim podařilo vyrovnat dokonce při vlastním oslabení Kadeřábek zachytil rozehrávku hostí, vyrazil do protiútoku, kotouč převzal rychlejší Nevyhoštěný a v samostatném nájezdu pálil přesně nad vyrážečku brankáře Bíliny.

Hra se v tu chvíli vyrovnala a v následné přesilové hře šli do vedení pro změnu Vlci. Petrmichl vyslal z pravé strany spíše nahrávku než střelu na branku soupeře, kotouč však k překvapení všech skončil za Fikrtovými zády.

Jak ale již bylo předesláno, v závěrečné minutě si opět domácí vybrali slabší chvilku a 20 vteřin před hvizdem ukončujícím druhou třetinu bylo opět vyrovnáno.

Náprava tohoto okamžiku přišla téměř bleskově. Hned v prvních vteřinách poslední části hry pálil od modré čáry Abraham, gólman hostí střelu betonem vyrazil, na správném místě ale byl v tu chvíli Michal Nevyhoštěný a v dorážce byl přesný.

Vedení Vlky nabudilo a od té chvíle se stali vládci ledu, jenom v koncovce se tato situace neprojevovala a Fikrtovi přibývaly do statistiky úspěšné zákroky. Hosté se již nedostávali před Hanouskem do nebezpečných situací a pokud přeci jen přišla z jejich holí střela, domácí gólman ji s přehledem zlikvidoval.

V samotném závěru se hosté snažili o vyrovnání, jenže tentokrát již Vlci odehráli konec utkání velmi pozorně a v poslední vteřině završil skóre utkání střelou do prázdné branky Nevyhoštěný. Byla to jeho třetí trefa v tomto zápase.

Vlci odehráli těžký zápas, vítězství ale bylo vydřené a naprosto zasloužené. I když bylo v utkání cítit napětí, k žádným větším šarvátkám nedošlo, na čemž měl zásluhu i pozorný rozhodčí Jebavý, který od začátku nasadil přísný metr a udržel jej až do konce.

Další utkání hrají Vlci ve středu 18. ledna, kdy na domácím ledě přivítají celek Řisut. Třetí domácí zápas v řadě začíná v 18 hodin.

Vlci Jablonec - Draci Bílina 5:3 (1:1, 2:2, 2:0)
Branky: 11. Tondr (Zeman, Bříška), 34. Nevyhoštěný (Kadeřábek), 36. Petrmichl (Vozka, Tondr), 41. Nevyhoštěný (Abraham), 60. Nevyhoštěný 20. Salač (Urban, Hrubant), 26. Hrubant (Salač), 40. Urban (Salač, Hrubant). Vyloučení: 9:12 (navíc Salač (Bílina) 10 min.), využití: 1:1, v oslabení: 1:0. Jablonec: Hanousek Petrmichl, Vozka, Beránek, Abraham, Zeman, Duda Šulc, Bříška, Tondr Nevyhoštěný, Kadeřábek, Stehno Měrtl, Peřina, Hájek Mulač, Oppelt.

Železnobrodské kino žije, za více než milion opravili rozvody

Železný Brod – Před několika lety to vypadalo, že Železný Brod bude bez kina. Entuziasmus několika lidí to ale nedovolil.

V Semilech už bruslí pod širým nebem

Semily – Ještě pořádně nemrzne. Semilští ale i tak bruslí – u archivu.

Do České republiky míří orkán. Už ráno komplikoval dopravu silný vítr a sníh

Severní Čechy - Dopravu v České republice v pondělí ráno omezily především zbytky sněhu a na některých místech také silný vítr. Opatrní by řidiči měli být zejména na silnicích druhých a nižších tříd ve vyšší polohách.