Druholigový Jablonec  přišel s chytrým řešením – nakoupil více než pět set židlí a díky tomu může prodávat vstupenky na místa k sezení. 

„Když jsme dostali informaci o mimořádném opatření vlády, kterým je omezen prodej vstupenek k stání ve vnitřních prostorách, s hrůzou jsme si uvědomili, že u nás v Jablonci je na stadionu jen minimum míst k sezení. Začali jsme se smiřovat se situací, že budeme muset hrát bez diváků, což ve druhé lize úplně nedává logiku. Rozhodnutí vlády ale nemá dopad jen na druhou ligu, ale také třeba na zápasy žákovských kategorií, kam také chodí vždy několik desítek diváků, potažmo rodičů,“ říká generální manažer Vlků David Bartel. 

Ten se s tím ale nechtěl smířit a přišel s originálním řešením. „Opatřil jsem na stadion více než pět set židlí – sedaček, které budou očíslovány a budou na ně prodávány číslované vstupenky, takže každý divák bude mít zajištěné číslované místo k sezení,“ vysvětluje.

Jablonec zajistil přes 500 židlí, k dostání budou na stadionu také roušky.
„Židle jsme nakoupili v místní jablonecké pobočce řetězce OBI. Díky vstřícnosti ředitele marketu pana Jiřího Pospíšila jsme dostali na židle slevu a hlavně nám zajistil v tak krátkém čase potřebné množství sedaček. Díky tomu, že je generální manažer starý lišák, je nyní zajištěno pro diváky v Jablonci více než pět set míst k sezení,“ oddychl si  manažer Bartel. 

„Apelujeme na diváky, aby přišli s rouškami, protože ve vnitřních prostorách platí povinnost jejich nošení. Pokud někdo z fanoušků nebude mít vlastní roušku, bude mít možnost si koupit jednorázovou roušku na pokladně zimního stadionu,“ dodává na závěr.