Po úvodních nevyužitých přesilovkách na obou stranách otevřeli skóre v 15. minutě hosté z Mannheimu. Goc střelou z levého kruhu našel místo a trefil se přesně k tyči – 0:1. V 27. min. po Ullmannově střele z mezikruží zazvonila tyč Vošvrdovy branky.

O dvě minuty později se k odraženému puku dostal jako první Mitchell, který střelou z kruhu k bližší tyči dostal Mannheim do dvoubrankového vedení.

Liberecká naděje byla vykřesána v 47. minutě. Tomáš Vak snížil povedenou střelou z mezikruží. Přímočará akce začala už u Vošvrdy, který si připsal asistenci. V 58. měl Nedvěd na holi vyrovnávací branku, jeho pokus bohužel minul tyč Galbraithovy branky jen o několik centimetrů.

V čase 58:47, kdy se mělo hrát při vzájemném vyloučení Vaka a Goce 4 na 4, odvolali liberečtí trenéři gólaman Vošvrdu a s prázdnou brankou s převahou jednoho hráče v poli se pokusili o vyrovnání. Tato snaha ale nevyšla, naopak se ve středním pásmu zmocnil puku Arendt a vteřinu před koncem přidal branku Mannheimu – 1:3.

O víkendu mohou diváci v Tipsport areně shlédnout ještě dvě atraktivní mezinárodní utkání. V sobotu od 19.00 hodin hrají Bílí Tygři se švédskou Luleou, v neděli od 17.00 s obhájcem trofeje, německým klubem Eisbären Berlín (tento zápas vysílá v přímém přenosu kanál ČT4 Sport).

Naděje na druhé místo ve skupině, znamenající postup, je už jen teoretická, nicméně existuje. Pokud by Bílí Tygři vyhráli oba víkendové zápasy v normální hrací době, tedy za tři body, a zároveň by Mannheim prohrál v neděli po 60 minutách se Slavií Praha a HV71 Jönköping by nevyhrál v normální hrací době nad finskou Kalpou, skončil by liberecký celek druhý v divizi za Pardubicemi.

Hokejová European
Trophy - Jižní divize:

Bílí Tygři Liberec - Adler Mannheim 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 47. Vak (Bortňák, Vošvrda) - 15. Goc (Ullmann), 29. Mitchell, 60. Arendt. Rozhodčí: Hribik, Homola - Čížek, Barvíř. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 2056. Hvězdy zápasu: 1. Galbraith (Mannheim), 2. Nedvěd (Liberec), 3. Lee (Mannheim).

Sestava Liberce: Vošvrda - Čakajík, Výtisk, Hay, Štich, Derner, Moravec, Pavlů, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Špaček, Bortňák, Vak - Bárta, Urban, Kica - Klimenta, Bulíř, Víšek. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.