Třetí rozhodující boj o postup do druhého kola jablonečtí hokejisté po strhujícím boji prohráli s HC Predators Česká Lípa 3:4 (2:1, 1:3, 0:0) a zakončili tak svoje působení v tomto ročníku druhé ligy.

Po dobrém taktickém a bojovném výkonu v České Lípě byli domácí mírnými favority a předurčovala je k tomu i velmi dobrá bilance na domácím stadionu v průběhu sezóny.

V takovýchto derby zápasech se však statistika nebere a tak slušně zaplněný stadion byl svědkem hokejové bitvy od začátku do konce. Domácí začali velmi nadějně, když Kadeřábek po průniku prudkou střelou trefil českolipskou posilu Nedvídka v brance a ten pak na dorážku Měrtla nestačil – 1:0. Vlci dostali chuť k dalším šancím a po pěti minutách první útok po kombinaci Kadeřábka se Stehnem zvýšil vedení opět Měrtlem na 2:0.

V další části hry bylo stále na co koukat, akce míjela akci a Vlky tradičně několikrát podržel Hanousek. V osmnácté minutě, při početní převaze hostí, však zůstal mezi kruhy osamocený Mrkvička a na jeho přesnou již nestačil 2:1.

Začátek druhé třetiny rozhodl o všem. Během pěti minut Predátoři třikrát zavěsili, strhli stav zápasu na svou stranu a jak se v dalším průběhu ukázalo, Vlci přes enormní snahu již nedokázali výsledek otočit. Byli u toho opět zkušení útočníci hostí Šesták, Petrmichl, Šulc, kteří rozhodli zápas. Vlci ovšem neztráceli naději a ihned po inkasovaném čtvrtém gólu se po samostatné akci dostal před Nedvídka Stehno a ukázal spoluhráčům jak na to.

Druhá část a zejména třetí třetina byla strhujícím bojem, leč se mnohdy měnil v marný souboj jabloneckých hráčů s výborným exlibereckým Nedvídkem v brance hostí. Někdy se měnil i marný boj se sudím Nečasem, který například nechal neustálým otloukáním znervóznět Kapičku a vrcholem bylo, že nereagoval na upozornění, že hrající druhý Šulc Michal není uveden v zápise.

V samotném sportovním boji rozhodně domácí borci nezklamali a převedli před největší návštěvou sezóny minimálně vyrovnaný souboj se šťastnějšími Predátory z České Lípy.

„Hráči, stejně jako já, jsou nešťastní z takovéto prohry, ale už samotné trojutkání s tímto soupeřem bylo otázkou kdo s koho. Mohu jen poděkovat celému týmu za přístup k drtivé většině zápasů, rád jsem s nimi pracoval a bude–li pro příští sezónu ze strany Vlků zájem, rád budu v Jablonci pokračovat,“ již v klidu hodnotil poslední zápas sezóny trenér Ivo Svatoš.

Branky: 3. Měrtl (Kadeřábek, Černý), 8. Měrtl (Stehno, Kadeřábek), 26. Stehno – 18. Mrkvička (Hudíček, Musil), 21. Šesták (Šulc), 24. Šulc (Petrmichl, Oliverius), 25. Kučera (Musil). Rozhodčí: Nečas – Vedinský, Sekula. Vyloučení: 9:8. Využití: 0:1. Diváků: 590.
Hokejový club Vlci Jablonec: Hanousek – Pavlů, Černý, Beránek, Špak, Chládek, Ulrych, Duda – Měrtl, Kadeřábek, Stehno – Šejnoha, Bárta, Kapička – Bacovský, Bříška, Drak – Špalek, Brokeš, Zeman.