Vlci – Milevsko 1:6

Vlci nastoupili odhodlaně a měli i první střelu na branku, kterou vyslal na Dalimila Svobodu Jan Šulc. Tlak Vlků sice přibrzdilo vyloučení T. Měrtla, který „hasil“ chybu spoluhráče, ale vzápětí se do něj opět dostali, když dvakrát hráli přesilovku 5:4 a poté téměř dvouminutovou početní výhodu 5:3. „To byl zlomový okamžik zápasu, nevyužili jsme přesilovky a následně dvakrát inkasovali po vlastních chybách,“ řekl smutně trenér Carvan. Dvě inkasované branky Vlky otřásly a ke znovuvzkříšení jim nepomohl ani time out, který si vzal trenér Carvan. Vlci na ledě padali, podklouzávali, nedokázali si klidně přihrát a zejména zcela vyhořeli v ofenzivní činnosti. Nakonec byli rádi, že po první třetině prohrávali jen od dvě branky, neboť hosté měli další šance na navýšení svého vedení. Ani přestávka Vlkům příliš nepomohla a třicet vteřin po zahájení hry inkasoval Nedvídek. „Od té doby jsme byli lepší,“ pronesl spokojený trenér Milevska Rudolf Suchánek starší. Do branky se postavil Tomíček, ale i on v čase 25:15 inkasoval branku. Snahu o zkorigování výsledku Vlkům nelze upřít, ale v koncovce zcela selhali. A když už mezi tyče zamířili, brankář hostí Svoboda s notnou dávkou štěstí puk zkrotil. Vlkům se nedařilo takřka nic, o čem svědčí i fakt, že inkasovali v přesilové hře, když špatně střídali, za což je soupeř potrestal pátým gólem.
Zmar Vlků pokračoval i v poslední třetině, ve které již hrála lajna juniorů. Ta jako jediná dokázala pokořit jinak neprůstřelného Dalimila Svobodu a puk za jeho záda dostal jmenovec Rudolf Svoboda. To však byl jediný gól Vlků v zápase, a ten hostujícího gólmana zas tolik nezarmoutil. „Nehráli jsme na nulu, ale na vítězství,“ usmíval se v sobotu spokojený brankář. V závěru utkání pak Vlci inkasovali pošesté, když byli potrestáni za větší počet hráčů na ledě.

Vlci – Milevsko 0:1 nedohráno.

Včera v podvečer se v první třetině opakoval scénář sobotního duelu. Vlci první třetinu tlačili, ale na konci zbytečně inkasovali. Jenže v čase 21:05 zaplavila část ledové plochy žlutá tekutina a utkání bylo předčasně ukončeno. „V betonovém podloží pod ledem praskla třicet let stará trubka. Na havarijní stav jsem jako ředitel zimního stadionu jeho majitele město, upozorňoval. Co bude dál? Budeme se snažit závadu odstranit, ale bude to jen provizorní stav. V každém případě je nutná celková rekonstrukce,“ řekl prezident HC Vlci a ředitel městského zimního stadionu Petr Cinibulk. O tom, kdy a kde se bude hrát, by se mělo rozhodnout dnes. Horší je z pohledu Cinibulka vyřazení zimního stadionu z provozu. „Stadion využívají školy, mládežníci a co je horší, začaly jarní prázdniny, ve kterých je veřejné bruslení jejich každodenní součástí. Nyní musí školáci bruslení vyškrtnout z programu,“ litoval Cinibulk.