Mladé Vlky ještě nikdo neporazil. Zdolali i Mělník, neobešlo se to bez obtíží

Starší dorostenci HC Vlci Jablonec jsou po utkání v Mělníku stále bez ztráty bodu a drží si tak svoji neporazitelnost. Byli ale donucení svoji vlčí sílu ukázat.

8.11.2017

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

HC Mělník - HC Vlci Jablonec 4:6 (3:2 0:2 1:2)

Vlci zajížděli na led soupeře, kde je čekal kromě velkého hřiště i velmi namotivovaný tým. Utkání pro Jablonecké hráče nezačalo vůbec dobře. Ve 13. minutě úvodní třetiny prohrávali již 3:0 a poprvé v sezóně cítili, co je to ztrácet půdu pod nohama. Když se nedařilo vsítit branku útočníkům, musel zavelet k útoku výborně hrající obránce Jan Málek. O necelé tři minuty později nekompromisně snížil na kontaktní branku Jan Poljak. Do kabin se tak šlo s jednobrankovým mankem pro hostující Vlky.

Druhá třetina stále přinášela velmi atraktivní hokej z obou stran. Ve 26. minutě rozjelo trio Vlků Litera, Kvapil, Daněk krásnou akci na jejímž konci posledně jmenovaný srovnával na 3:3. Ve 36. minutě si vybral slabší chvilku domácí gólman. Poljak již odjížděl střídat, když ho ještě svojí přihrávkou vybídl Zeman ke střele od střídačky a kotouč doplachtil až za záda domácí svatyně. Ke druhé přestávce se tak Vlci odebírali s jednobrankovým náskokem.

Třetí třetina slibovala drama, kterému napomohlo domácí vyrovnání ve druhé minutě. Dlouho se hrálo bez branek, až v 56. minutě se po velkém závaru prosadil Václav Mocek. Na konečný stav upravil svoji dělovkou Jan Šuráň. Díky power play a pěstnímu souboji Pilka s domácím Lencem se bylo na co dívat až do konce utkání.

Trenér Vlků Jindra Zeman k výkonu svých svěřenců řekl: „Vzhledem k velkému hřišti jsme naprosto přesně odhadli systém, se kterým soupeř bude proti nám hrát. Hráče jsme na to připravili, řekli si taktiku, ale i tak nás soupeř zaskočil třemi góly. Time-out jsem si nebral ani po třetí brance, protože jsem věřil v naši sílu. Jsem velmi rád, že se nám nejen podařilo zvládnout těžké utkání, ale že se tým nesložil po špatném úvodu. Jsem na naše hráče velmi hrdý. Na závěr bych chtěl vyzdvihnout sílu gólmana Zdeňka Vícha, který šel po zranění Hrstky do zápasu sám a navíc s bolavý zubem.“

Branky a nahrávky: 14 Málek (Šíp, Poljak), 17 Poljak, 26 Daněk (Kvapil), 36 Poljak (Zeman), 56 Mocek (Šíp), 57 Šuráň (Hlister). Sestava: Vích – Málek, Pilek, Zeman, Šuráň, Vlad, Mojžíšek, Kačo – Mocek, Šíp, Poljak, Daněk, Litera, Kvapil, Hornická, Kulda, Havlíček, Hlister, Koula, Virág