Finále se hrálo na dva vítězné zápasy, a protože již v tom prvním na ledě Frýdlantu Jablonec kraloval (vyhrál 10:3), očekávalo se vítězství i na domácím ledě.

Od první minuty na Městském stadionu existoval pouze jeden tým. Jablonečtí borci si vypracovali rychle náskok a pak utkání kontrolovali. Soupeř se pouze zmohl na vyvolávání potyček, což domácí nemohlo zastavit na cestě k poháru Krajského přeborníka.

Trenéři Borna s Pošíkem mohli zkoušet novinky v nasazování hráčů a dát příležitost i věkem ještě žákovi Nájemníkovi, který dokonce okusil souhru první útočné trojky.

O góly se podělily všechny herní formace. Kromě útočníků Véleho, Černohouse, Prokoráta, Vernera, Dvořáka a Kubyniho se střelecky prosadili i obránci. Dva góly padly z hokejky tvrdě pálícího Cypriána, další přidali Nechanický a O. Novotný.

Jablonečtí dorostenci současně bojují v Krajské lize Královéhradeckého kraje, kde o víkendu sehrají dva poslední zápasy na ledě soupeřů. I v této soutěži, kde se nehraje play off, mají prakticky jisté prvenství.

To pro ně znamená, že v březnu budou nastupovat v zápasech baráže o účast v celostátní lize staršího dorostu pro sezonu 2012/2013. Zdařilý počin v baráži by představoval skvělý úspěch jabloneckého hokeje.

Vlci Jablonec - Frýdlant 12:2 (4:0, 4:1, 4:1)
Sestava vítězů Krajské ligy dorostu: Krejbich (Musílek) Novotný O., Tvrdík, Nechanický, Cyprián, Štoček, Novotný J., Košek-Černohous, Prokorát, Verner- Kubíny, Hájek, Glos-Véle, Dvořák, Zeman- Nájemník. Trenéři: Borna, Pošík.

Autor: Hynek Glos