HC Vlci Jablonec : HC Poděbrady 12:3 (5:1 2:0 5:2)

První střídání sice patřilo soupeři a ve třetí minutě v přesilové hře šel dokonce do vedení. Vyrovnání Vlkům zařídil krásnou střelou od modré Vítek Zeman v páté minutě zápasu. V osmé minutě vypíchl soupeři kotouč Petr Benda a ve svém samostatném úniku nekompromisně zavěsil. V posledních třech minutách první třetiny Vlci opravdu kousali. Po brankách Litery, Pilka a Málka odcházeli k první pauze do kabiny s náskokem 5:1.

Ve druhé třetině soupeř trochu ožil, ale byli to pouze Vlci, kdo střílel góly. V první minutě se prosadil Patrik Šíp a v 9. minutě druhého dějství oslavil svůj gól krásným tanečkem Véna Mocek.

Ve třetím dějství, ihned v úvodu, Vlci opět dominovali a po brance kapitána Jana Poljaka dalších dvou Petra Bendy bylo již o zápase rozhodnuto. Vlci si přesto vybrali slabší chvilku, kdy dopřáli soupeři snížení stavu dvěma brankami. V samotném závěru se prosadili i „sváteční“ střelci Samuel Kačo a mladičký Marcel Virág.

O nadcházejícím víkendu čeká jablonecké dorostence těžká práce. V pátek 26.1 vyzvou na svém ledě soupeře z Kralup nad Vltavou, začátek je v 17,45 hodin a v neděli 28.1 zajíždějí k těžkému utkání do Benátek nad Jizerou.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „Pokud si dobře vybavuj,i tak s Poděbrady jsme v posledních 3 letech body neztratili. V poslední době neměl soupeř špatné výsledky. Vždyť se taky dostal do nadstavbové části. Chtěl jsem po hráčích hlavně dobrý vstup do utkání, což se úplně nepovedlo. Od začátku bylo ale vidět, že zápas bude v naší režii. Soupeře hlavně limitoval nízký stav hráčů. Jsem moc rád, že se v samotném závěru prosadili i hráči ze čtvrtého útoku. V následujících 14 dnech nás čekají těžká utkání, ve kterých se bude pověstně lámat chleba. Už se na ně moc těšíme.“

Branky a nahrávky:
5 Zeman (Benda, Litera), 8 Benda, 17 Litera (Daněk, Benda), 18 Pilek (Benda, Daněk), 18 Málek (Mocek, Poljak), 21 Šíp, 29 Mocek (Šíp, Poljak), 41 Poljak (Mocek, Málek), 42 Benda (Pilek), 47 Benda, 58 Kačo (Málek), 59 Virág (Kačo)

Sestava:
Vích, Hrstka – Šuráň, Málek, Mojžíšek, Pilek, Zeman, Vlad, Horáková – Mocek, Šíp, Poljak, Daněk Litera, Benda, Hornická, Kulda, Havlíček, Hlister, Kačo, Virág.