První zápas byl oboustranně po hokejové stránce zajímavé. „My jsme se potýkali ale s naší nemohoucností v koncovce. A brankář soupeře podal famózní výkon," okomentoval zápas trenér Jiří Kubsch. Duel skončil v základní hrací době remízou 2:2. Samostatné nájezdy se mladým Vlkům ale nepovedly. A tak soupeřovi dali šanci připsat si body na své konto, když nad domácími Šumperk vyhrál 2:3.

Další utkání se už hrálo v jiném duchu. Projevilo se v něm i to, že Přerov přijel pouze se třinácti hráči a padla na něj únava, kdežto domácí jich měli k dispozici šestnáct. „Druhý zápas jsme zvládli lépe. Střelecky jsme se už konečně prosadili a od půlky jsme průběh zápasu kontrolovali," řekl Jiří Kubsch.

Víkend mají jablonečtí dorostenci nabitý. Pokračují v dalším boji o body v lize staršího dorostu. Tentokrát odjedou už ve čtvrtek do Přerova. „Večer tam hrajeme utkání s domácími Zubry, kteří stále bojují postup do extraligy. Tam také přespíme. Ráno nás čeká ještě na místním ledě krátké rozbruslení a oběd na stadionu. Potom přejedeme do Brna, kde hrajeme další zápas od 18,15 hodin. Ještě večer se budeme vracet do Jablonce," popsal bohatý hokejový víkend kouč Vlků.

V sobotu budou mít svěřenci Jiřího Kubsche a Jindřicha Zemana trochu času na odpočinek. V neděli je čeká další duel. Nastoupí na domácím ledě proti Kolínu. Ten vede finálovou tabulku a je jen krok od postupu do extraligy dorostu. Jablonec je čtvrtý. Zápas začíná v 10.15 hod.