„Nad Třebíčí jsme vyhráli opravdu vysoko. I když jsme od začátku věřili, že utkání zvládneme, netušili jsme, že to bude s takovým vysokým rozdílem a ještě bez obdržené branky. To jsme opravdu nečekali" zhodnotil další hokejový zápas ligy starších dorostenců trenér Jiří Kubsch.

Bylo to potřeba

Pro hráče to byla zasloužená vzpruha, protože se jim předchozí zápas v Kolíně nepovedl a bylo potřeba opět najít patřičné sebevědomí. „Pro psychiku kluků to bylo velice dobré, výsledek vrátil hráčům potřebný klid a sebedůvěru. S takovým výsledkem se doma každý den nevyhrává. A proto pochvala patří určitě celému týmu," vyhodnotil utkání trenér mladých Vlků.

Soupeř přijel na jablonecký led se třinácti hráči a to ho trochu limitovalo. Po čtvrtém gólu už bylo vidět, že další děj na ledě vypustil a zápas se dál vyvíjel jen v režii domácích dorostenců. Ještě v první třetině měla Třebíč minimálně tři čtyři šance k vyrovnání výsledku, ale bylo na ní znát, že zápas odepsala. „Určitě nás ale nepodcenili. Třebíč má sice v tabulce nejméně bodů, ale určitě nepatří k nejslabším mužstvům. Kvalita byla v tomto případě ale na naší straně. Ale čekali jsme, že se budou soupeři o výsledek prát. Nám se zápas tentokrát velmi povedl," dodal Jiří Kubsch a připomenul, že to bylo v probíhající sezóně zatím první vítězství bez obdržené branky.

Gólman nezklamal

Oba trenéři, Jiří Kubsch a Jindřich Zeman, nabádali v průběhu hry své kluky k tomu, aby neudělali zbytečnou chybu a aby nedali Třebíčským příležitost připravit je o čisté konto. A napomohl tomu také jablonecký gólman Jiří Jiránek. Ten hned v první třetině zmařil několik nebezpečných šancí soupeře. On sám měl největší zájem na tom, aby si nulu vychytal a připsal si ji na své konto. Rozpis ligy staršího dorostu dál teď pro jablonecké hokejisty naplánoval „výlet" na Moravu.

Chtějí šetřit peníze

A protože takové výjezdy jsou pro klub finančně velmi náročné, vyjednávají trenéři, aby se daly dva víkendy na Moravě spojit v jeden. „Vypadá to, že budeme mít teď volno. Řešíme odložení zápasu v Přerově, který máme hrát 5. února. Chceme výjezd spojit s utkáním v Brně, abychom ušetřili peníze za dopravu. Sehráli bychom pak v jednom víkendu na Moravě dvě utkání," informoval Jiří Kubsch.

Volno určitě hráči přivítají. Budou mít čas na to si odpočinout a případní marodi se tak zbaví bacilů a šrámů z předchozích hokejových duelů.

A chybět nebudou ani na slavnostním vyhlášení ankety Nejlepší sportovec 2015 na Jablonecku.

Na domácím ledě se starší dorostenci představí o víkendu 11. a 12. února, kdy je čeká souboj se Šumperkem.