HC Vlci Jablonec – HC Benátky n/J 5:1 (1:0 3:1 1:0)

Trenér jabloneckých dorostenců Jindra Zeman.„Začátek zápasu začal pěkně od podlahy. Hráči obou týmů se totiž dobře znají a rozhodli se nic si nedarovat zadarmo. Rozhodčí uděloval tresty ihned od začátku tohoto klání, a tak se první třetina hrála pouze minimálně v počtu pět na pět. Na každé straně padlo v prvním dějství shodně pět dvouminutových trestů. Ve 13. minutě, těsně před vypršením početní výhody domácích 5 na 3, poprvé otvíral skóre náš obránce Jan Šuráň,“ popsal důležité okamžiky jablonecký trenér Jindra Zeman. Pokračující přesilovou hru 5 na 4 domácí již ale nevyužili, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0.

Ve druhé třetině se hra trochu uklidnila, ale i přesto padaly góly z přesilových her. Nejprve se prosadil Mocek a posléze v další početní výhodě Poljak. Mezi oběma góly hosté snižovali skóre po pěkné střele. Těsně před odchodem do kabin paradoxně v oslabení navyšoval skóre na 4:1 krásnou akcí Benda.

Ve třetím dějství se Vlkům podařil husarský kousek. Ve čtrnáctém zápase vsítili do brány soupeře již stou branku. „Jejím autorem byl spíše sváteční střelec, obranný pes Vítek Zeman, který si svým kuriózním gólem vyfasoval pokutu do společné kasy,“ řekl o autorovi branky trenér Zeman.

Vlci tak mají v této sezóně průměr neuvěřitelných víc jak sedm vstřelených branek na zápas. A naopak, doposud obdrželi pouhých dvacet gólů. Právem se tak usadili s náskokem sedmi bodů na čele tabulky. A dva zápasy před koncem první části si tak zajistili jasné prvenství.

V neděli zajíždějí Vlci do nedalekého Frýdlantu k dalšímu utkání.

Trenér Vlků Jindra Zeman shrnul vítězný duel slovy: „Čekali jsme těžké utkání a jsem moc rád, že jsme ho zvládli bez větších problémů. Na trénincích tvrdě pracujeme na stylu naší hry, který někdy možná až příliš tvrdě vyžaduji při zápasech. Chlapci i dívky (Kája Hornická a Věrka Horáková) sami vidí, že to přináší své ovoce. Moc si vážím přístupu všech našich hráčů.“

Branky a nahrávky: 13. Šuráň (Málek), 25. Mocek (Šíp Šuráň), 29. Poljak (Mocek Šíp), 40. Benda, 42. Zeman
Sestava:Vích – Šuráň, Málek, Pilek, Zeman, Vlad, Flek, Mojžíšek, Horáková – Mocek, Šíp, Poljak, Havlíček, Litera, Benda, Hornická, Koula, Kulda, Kačo, Hlister, Virág.