Velmi napínavý duel sehráli Vlci ve své soutěži ligy staršího dorostu. Přivítali na svém ledě vítěze skupiny  „F“ Nové Město nad Metují. Již rozbruslení obou soupeřů nasvědčovalo tomu, že se bude na ledě pěkně jiskřit.

Vlci vstoupili do utkání velmi aktivně, avšak po hrubé chybě v šesté minutě ve středním pásmu ujel kapitán soupeře a tváří v tvář nedal domácímu Víchovi šanci. Na vyrovnání se nečekalo příliš dlouho. V čase 13:00, těsně po vypršení dvouminutové lhůty ohraničující přesilovou hru domácích, nekompromisně svou dělovkou od modré zakončil Jan Šuráň.

HC Vlci Jablonec : Spartak Nové Město n/M 5:3 (1:1 1:1 3:1)

Po první přestávce v kabině vstoupili domácí Vlci do druhé třetiny aktivněji. Po zásluze se tak ujali ve 26. minutě jednobrankového vedení. Krásná akce po linii Kvapil – Benda byla zakončená šťastným střelcem Pavlem Daňkem. Vlci se však neradovali dlouho. Soupeř velmi dobře hrající přesilové hry trestal. Po necelých dvou minutách tak srovnal na 2:2.

Třetí třetina byla poznamenána řadou vyloučení na obou stranách. Ve 48. minutě propukla na domácí střídačce obrovská radost. Šťastným střelcem nebyl nikdo jiný než Jakub Kvapil. Pár minut na to svou bleskovou jízdu celým hřištěm zakončil přesnou střelou pod víko Petr Benda. Vlci tak začínali ukrajovat vteřinky, které zbývaly do konce utkání. Soupeř se ale nehodlal s tímto stavem smířit.

Necelých pět minut před koncem snížil na rozdíl jediné branky. Když svoji neopatrností Patrik Šíp vyhodil kotouč směrem k divákům, tušili domácí, že bude na ledě ještě horko. A taky bylo. Přesilovou hru hráli hosté ve svém útočném pásmu a po odvolání svého brankáře měli dvojnásobnou početní výhodu. Necelých 10 vteřin před koncem zápasu se skvěle zorientoval v obranném pásmu kapitán Vlků Jan Poljak a svůj tým zachránil střelou přes celé hřiště do prázdné klece hostí.

Vlci tak svým skvělým výkonem poděkovali početnému hloučku domácích diváků.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „Dařilo se nám držet aktivitu na dobré úrovni po většinu utkání. To si myslím rozhodlo celý zápas. Soupeř dobře četl náš systém hry a dobře nám napadal rozehrávku. Snažili jsme se s tím vyrovnat a náš nový recept docela fungoval. Soupeř hrál skvělý hokej, ale myslím, že svým přístupem jsme si vítězství zasloužili. Takové utkání muselo diváky bavit a je fajn, že jim předvedenou hrou můžeme poděkovat.“ 

Branky a nahrávky:

13 Šuráň (Mocek, Málek), 26 Daněk (Benda, Kvapil), 46 Kvapil (Poljak, Kulda), 49 Benda (Pilek), 60 Poljak

Sestava: 

Vích, Novák – Málek, Mojžíšek, Pilek, Zeman, Havlíček, Flek – Mocek, Šíp, Šuráň, Daněk Litera, Benda, Poljak, Kvapil, Kulda, Hornická, Hlister, Virág.