V noci na pátek vypadla z play-off Stanley Cupu Carolina, a tak se generální manažer reprezentace Petr Nedvěd a asistent Martin Havlát okamžitě spojili s Nečasem. Český útočník jim účast na šampionátu v Praze přislíbil, a jakmile prošel zdravotní a výstupní prohlídkou v klubu, vyrazil do Česka.

„Martin je na cestě domů. K týmu by se měl připojit v sobotu, o jeho zařazení do zápasové sestavy pak bude záležet na dohodě s trenéry. Uvidíme, jak se bude cítit. Musí si sednout s trenéry a všechno probrat,“ řekl Nedvěd.

Nečas je natěšený

Letadlo s Nečasem by mělo přistát v Praze na letišti v sobotu dopoledne. „Trénink Martin nejspíš nestihne. Jakmile se k týmu připojí a budeme vědět, že vše klaplo podle plánu, oznámíme i jméno hráče mimo soupisku, který s námi už dále trénovat nebude,“ dodal.

„Na Martina se těším, mám plán, jak ho využít, ale ten neprozradím," reagoval kouč Radim Rulík.

Pro Nečase půjde po MS v roce 2018 o druhou účast na světovém šampionátu. „Martin má obrovskou motivaci, těší se, z toho důvodu si udělal zdravotní prohlídku rychle. Je natěšený na mistrovství světa. Bude to pro ně záplata na nepodařené play-off,“ ví Nedvěd.

Od Nečase si slibují, že bude lídrem týmu. „V Carolině patří k nejlepším hráčům, a to od něj očekáváme i v reprezentaci. Je to rozdílový hráč, určitě nám pomůže, hlavně na přesilovce,“ zdůraznil manažer českého týmu.

Trenéři drží zbylá dvě volná místa na soupisce pro elitní útočníky Pastrňáka a Zachu, jejich Boston bude v šestém utkání série s Floridou odvracet vyřazení v sobotu nad ránem. „Uvidíme, jak to dopadne, nebudeme spekulovat. Jsme ale ochotni čekat i na případný sedmý duel,“ prozradil Nedvěd.