Výborný hokej v úvodních dvou třetinách a tři branky Kamila Bříšky, tak vypadalo klání jabloneckých hokejistů s celkem Sokolova.

SOUPEŘ ZAČAL ZHURTA

Ten přijel do Jablonce s mladým mužstvem a nezačal zápas vůbec špatně. Naopak, první minuty byly v jeho režii. Domácí borci jako by potřebovali více času na start. Naštěstí toho soupeř nevyužil. Pak však již byl k vidění rychlý a důrazný hokej s šancemi na obou stranách. Oba brankáři si rozhodně nestěžovali na nedostatek práce. První, kdo musel kapitulovat, byl hostující Fečo. V 11. minutě využili domácí početní výhodu a Mulač poslal Vlky do vedení. O minutu později se Jablonci rozpadla hra na čtyři útoky.

STÁLO PŘI NĚM ŠTĚSTÍ

Se zlomenou čelistí musel odstoupit agilní Babec. Hra si i nadále držela vysokou úroveň a půl minuty před koncem úvodní části se poprvé v zápase prosadil Bříška a zvýšil na 2:0 pro domácí. A těm vyšel i vstup do druhé části hry. Po osmaosmdesáti sekundách přidal další branku do sítě hostí Peřina. Puk z jeho hokejky si našel cestu mezi betony hostujícího Feča. Hosté však vůbec nic nevzdávali a hrozili při každé možné příležitosti. Stejskal byl ale pozorný a na jeho straně stálo i štěstí, když mu pomohla tyč jeho branky. Ve 39. minutě si pak strážce jablonecké svatyně připsal i asistenci u další branky. Jeho rozehrávku prodloužil Moravec na najíždějícího Bříšku a ten sám, tváří v tvář gólmanovi hostí, nezaváhal.

PAK PŘIŠLA MELA

Po dvou třetinách tak byl stav utkání 4:0 pro domácí. Ještě před koncem druhé třetiny ale došlo k oslabení hostujícího celku a na zimní stadion mířila v ten večer již po druhé sanitka. Se zlomeným kotníkem putoval do nemocnice Šik. Stalo se tak po pádu při běžném souboji u mantinelu. Jestli že se po dvě třetiny hrál vynikající hokej, pak ta poslední přinesla, řečeno slovy hokejové klasiky, „holomajznu". Domácí, vědomi si vysokého vedení, již zápas dohrávali. Po zbytečných faulech a vyloučení však nechali soupeře skórovat. Třetím gólem ale jakékoli drama Bříška vyloučil.

Třetiny: 2:0, 2:0, 1:1. Branky Vlků: 11. Mulač, 20. Bříška, 22. Peřina, 39. Bříška, 57. Bříška. Vyloučení: 9:6 Využití: 1:1.

Sestava Vlků: Stejskal (Vích) - Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Pulec, Bílek - Šulc, Bříška, Havlas - Nevyhoštěný, Demel, Peřina - Mulač, Brokeš, Frk - Gecko, Babec.