HC Kobra Praha – HC Vlci Jablonec 8:2 (2:1, 4:1, 2:0)

Jablonec n. N. – Úvodní semifinálový zápas II. hokejové ligy jabloneckým Vlkům nevyšel podle představ a z pražského Bráníku si vezou nečekaně vysokou prohru. Kobra ani zdaleka nebyla o tolik lepším týmem, jak by vypovídal výsledek. Ujala se sice rychle vedení, Vlci však v přesilovce vyrovnali a po většinu první části byli nebezpečnějším celkem. Jenže ani ty největší šance se jim nepodařilo přetavit ve vedoucí gól. Dvě minuty před koncem první třetiny pak hosté propadli na útočné modré a se situací dva na jednoho si domácí věděli rady.

Ujali se vedení a tím začala neuvěřitelná série chyb na straně vlčí smečky. Hned v první minutě druhé části sice ještě po ráně Nevyhoštěného zvonila tyč domácí branky, ale to bylo ze strany Vlků všechno. Hloupé chyby, nic neřešící fauly, málo důrazu a důslednosti v soubojích přímo vybízelo Kobru ke skórování. A ta nabídku neodmítla a s lehkostí navyšovala svůj náskok.
A to ještě řadu šancí hostující Stejskal pochytal. Debakl mohl mít daleko větší rozměry. Vlci si prostě tentokrát vybrali „den blbec". Nevycházelo jim absolutně nic. Domácím naopak vše, na co sáhli. Na konci utkání tak svítil na výsledkové tabuli pro jablonecký celek pořádně ostudný výsledek. Série ale teprve začala, a tak nic není ztraceno.
Další zápas hrají Vlci v sobotu 25. března od 18 hodin na domácím ledě. A podporu fanoušků budou určitě potřebovat.
K zápasu se vyjádřil vedoucí týmu Josef Březina: „Těžko se mi utkání hodnotí. Během celé soutěže jsme neudělali tolik chyb, jako dnes. Kobře naopak vyšlo všechno. Ale hraje se na tři vítězná utkání a uvidíme, jak to bude na konci. Zatím je to 1:0 pro Kobru. Věřím, že v sobotu vyrovnáme.

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Stejskal (Bouška) – Moravec (A), Pilař, Čechura, Pavlů (A), Zeman, Žalud, Bílek O., Hubáček – Nevyhoštěný, Bříška (C), Havlas, Homolka, Demel, Brabec, Mulač, Brokeš, Frk, Pulec, Gecko (db)