V dalším zápase ligy staršího dorostu, který sehráli jablonečtí Vlci na domácím ledě, je soupeř překvapil. Když zajížděli na jejich led, tak byli jasně lepší. Teď se ale karta obrátila a do Jablonce přijelo doslova vyměněné mužstvo Krkonoš.

Přivezli si posily

„Tým z Podkrkonoší přijel s posilami, s hráči z Hradce Králové, kteří hrají extraligu. A bylo to vidět. Udrželi tempo až do konce utkání. My jsme ale předváděli také hezký hokej," popsal soupeře Jindra Zeman, jeden z trenérů Vlků. Stav zápasu se nejprve vyvíjel pro domácí. Na konci druhé třetiny na ukazateli svítilo skóre 5:2. Opět se ale opakovaly stejné neřesti jabloneckých hráčů. „Měli jsme brzy devět vyloučených," zdůraznil trenér Zeman.

Nejvíce vyloučených

Domácí zaskočila herní kvalita a výdrž hostů. Hráli kompaktně, předváděli kvalitní hokej a hlavně herní morálku. „Sice jsme dlouho vedli, ale nakonec rozhodl faktor vyloučených. Ten byl na konci utkání v poměru 12:3. A tím jsme se velmi oslabili," konstatoval Jiří Kubsch, druhý trenér. Po dvou třetinách ale začaly domácím ubývat síly. Ve třetí už soupeř skóre dotáhl. Hrál disciplinovaně, ukázněně. Odvezl si zasloužené vítězství.

„My jsme předvedli nekázeň a chybějící herní disciplínu. Na trestné lavici seděli hlavně zkušení hráči, kteří chyběli na ledě, třeba Vodseďálek nebo kapitán Glos. A tři vyloučení za technické prohřešky, to jsou zbytečné chyby jednotlivců," postěžoval si kouč Kubsch. Zdůraznil také, že s hráči opakovaně v kabině oba mluví a vysvětlují jim, že je v hokeji potřeba umět taky udržet nervy na uzdě. A konstatoval, že s kolegou Jindrou Zemanem měli ze zápasu rozporuplné pocity.

Splní mu přání?

„Hra špatná nebyla. ale každé vyloučení nás sráží. Je to opakovaný problém našeho týmu. Většinou máme dvanáct, deset, devět vyloučených. Kéž bychom se někdy dočkali třeba jen pěti," vyslovil svoje přání Jiří Kubsch.

Trenér Zeman pochválil výkon rozhodčích, kteří nechali hrát tvrdý, ale pohledný hokej. Ale Jablonečtí darovali soupeři dvanáct přesilovek a tím jim dali možnost odvézt si důležité body. „Po třech nájezdech to bylo ještě 1:1, ale další už využily Krkonoše. Teď jsme šest zápasů v řadě vyhráli a jsme po rozdělení na druhém místě za Táborem. S tím hrajeme teď v pátek. Doma jsme ho porazili. Na ledě Tábora to bude velmi nepříjemný soupeř, který má silnou podporu fanoušků. Čeká nás těžký zápas," uvedl Jindra Zeman. Také další víkendový duel je čeká venku. V neděli zajíždějí do Příbrami.