„S účastí jsem nadmíru spokojený, za mne dobrý, nečekal jsem ani, že přijde tolik zájemců o hokej. Rodiče nejvíce zajímá finanční a časová náročnost a jak to vlastně kolem hokeje chodí,“ řekl organizátor.

RODIČE SE VYPTÁVALI

Akce na jabloneckém zimních stadionu nabídla na začátku videoukázku z tréninku týmu mužů a kompletní informace k akci Den hokeje. V programu se pak vystřídalo mnoho aktivit. „Máme připravenou bezpečnou zónu, kam s dětmi mohou také rodiče. Je to zároveň i prostor pro nebruslaře. Další čtyři stanoviště patří těm, kteří už si troufnou víc, třeba zakončit na gólmana. Nechybí ani hra na honěnou, obratností a dovednostní dráha,“ vyjmenoval další zajímavé činnosti Jakub Mulač.

NECHYBĚLI HRÁČI ÁČKA

Při akci Den hokeje pomáhali také hráči Vlků. „Mám tady brankáře Luďka Petruželku, který nám pomůže udělat pro děti show a bude jim chytat jejich první nájezdy a střely,“ uvedl hráč A týmu.

Jablonecký hokejový klub má dveře pro mládež otevřené stále a snaží se pro ni vytvořit ty nejlepší podmínky. Spokojený s účastí byl proto šéftrenér mládeže a sportovní sekretář Karel Hornický: „Akce Českého svazu ledního hokeje probíhá v celé republice. Chceme dětem přiblížit práci klubu, ukázat, jak se hraje hokej a dát jim tak možnost trávit aktivně volný čas právě v našem u Vlků. Připravený pro ně máme bohatý program. Rodiče nejvíce zajímá, co je bude hokej stát. Tyto a další otázky jim rádi zodpovíme a vysvětlíme.“

VŠICHNI JIM POMÁHALI

Na jabloneckém ledě si děvčata i kluci hned mohli vyzkoušet hrát minihokej, někteří ale byli rádi, že se postavili na brusle a pomocí organizátorů se jim povedlo se na nich pohybovat. „Co se týče financí, tak rodiče slyšeli určitě příjemné informace. Tolik peněz, jak se někdy říká, hokej nestojí. Vysvětlili jsme jim, co hradí klub a v čem všem dětem pomáháme a v čem ještě pomáhá hokejový svaz. Pro desetileté dítě jsou to pouze čtyři tisíce ročně. Děti do šesti let neplatí vůbec. Staráme se o potencionální naše hráče, jak můžeme. Chceme navázat na doby minulé, kdy jsme měli v Jablonci všechny hokejové kategorie a v každé přes dvacet dětí,“ připomenul úspěšnou historii jabloneckého hokeje Karel Hornický.

HRÁT MŮŽOU I DĚVČATA

Na ledě o první hokejové krůčky usilovali dívky i chlapci. A někdy se zdálo, že si děvčata vedla i lépe. To, že své místo v hokeji mají také, potvrdil Karel Hornický, protože právě dcera Karolína hraje hokej již mnoho let a dnes je aktivní hráčkou dorosteneckého týmu Vlků a také členkou reprezentace osmnáctiletých. Zúčastnila se i mistrovství světa.  „Vybrala si hokej sama. V sedmi letech chtěla hrát jako bratr Kuba. Už deset let hraje aktivně,“ uvedl otec.