Vzájemné zápasy Vlků a Kobry sebou nesou vždy příznaky derby a ne jinak tomu bylo i dalším vzájemném zápase II. ligy. Do utkání lépe vkročili Vlci, svoje šance ale nevyužili. A když se neprosadil v samostatném úniku v 17. minutě domácí Brokeš, šlo se do kabin za stavu 0:0. Ten trval až do 23. minuty, kdy hostující Šteiner poslal Kobru do vedení.  Branka hostí domácí na chvíli zmrazila. Probuzení zařídil v polovině zápasu přesně proměněným únikem Bříška.  A tentýž hráč se pak gólově prosadil ještě ve 38. minutě a poslal Vlky do vedení.

V poslední třetině se pak více bojovalo, než aby se hrál pohledný hokej. Častěji se střelecky prosazovala Kobra. Ale domácí gólman Hosnedl jí skórovat nedovolil.

 HC Vlci Jablonec – HC Kobra Praha 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

 „Bod jsme v Jablonci mohli uhrát, je to škoda,“ řekl po zápase II. hokejové ligy trenér pražské Kobry Miloslav Šeba a pokračoval: „Přijeli jsme s tím, že budeme hrát čistou obranu, zvláště ve středním pásmu, abychom nepropadali v útočném. A to se v první třetině dařilo. Dali jsme i první gól, měli jsme více ze hry.  Jeho autorem byl Šteiner. Ve druhé třetině ale mančaft přestal plnit, co jsme si řekli a měl pocit, že může jít víc dopředu.  Přišlo pár nevysvětlitelných věcí. Stav se změnil na 2:1, což byla velká škoda. Do konce utkání ještě došlo k vyloučení Šteinera. A pak přišlo ještě další. Sice jsme ho přestáli, ale už jsme neměli dostatek sil na změnu výsledku.“

 Vedoucí týmu jabloneckých Vlků Josef Březina: „Bylo to vyrovnané utkání, které má s Kobrou vždy zvláštní náboj. O výsledku rozhodly dvě branky čarostřelce Bříšky. Bohužel jsme se nedokázali prosadit v přesilových hrách, a tak jsme o výsledek bojovali až do samého závěru.

 

 

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr Martin – Babec, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Gecko, Mulač, Brokeš, Peřina.


HC Kobra Praha: Bílek (Mouček) – Vokurka, Semrád, Šteiner, Drahorád, Verbík, Ryzák, Kolařík, Skočovský – Čurda, Novák, Jedlička, Matějček, Tuma, Chlapík, Hlinka, Antončík.

 

Branky: 31. Bříška (L. Tondr, Babec), 38. Bříška (M. Tondr, Moravec) – 23. Šteiner (Novák)