Vstup do baráže II. ligy jabloneckým hokejistům nevyšel zcela podle představ. Na zaplněném zimním stadionu přivítali celek Havlíčkova Brodu a od začátku to byli hosté, kteří měli iniciativu na svých hokejkách. To se jim také vyplatilo a v šesté minutě šli do vedení, když zblízka překonal Stejskala Beneš.

Vlci se snažili o odpověď a s postupem času přišly i šance na srovnání stavu zápasu. Zůstalo však pouze u nich, a tak po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 0 : 1. Do druhé části hry vstoupili pak domácí úspěšněji než do té první a ve 26. minutě využili přesilovou hru ke srovnání stavu. Bříška dostal přesnou kolmou nahrávku mezi obránce, dostal se za jejich záda a tváří v tvář brankáři Novákovi nezaváhal.

Vyrovnání Vlky povzbudilo a protože ani soupeř nepřijel do Jablonce bránit, byl k vidění rychlý a bojovný hokej se šancemi na obou stranách. Více práce měl sice domácí brankář, ale nenudil se ani jeho protějšek.

A ve 31. minutě musel kapitulovat, když v oslabení unikl Nevyhoštěný a střelou po ledě trefil mezírku mezi jeho betony. Vedení pak Vlci drželi až do poloviny poslední části hry. To se opakovala situace s oslabením a vstřelenou brankou. Jen v opačném gardu – radovali se Havlíčkobrodští a bylo vyrovnáno.

S blížícím se závěrem se na ledě urputně bojovalo, ani jednomu z týmů se však nedařilo překonat soupeřova gólmana. Jenže, když už se zdálo, že zápas dojde až do prodloužení, přišlo prohrané vhazování před domácí brankou a po závaru se zblízka prosadil zkušený hostující Endál a 33. vteřin před koncem tak rozhodl o vítězství Bruslařů. A domácím zbyla jen hořkost z porážky chvilku před koncem.

V každém případě se ale za předvedený výkon nemusejí stydět a fanoušci jim to potleskem po zápase dali najevo. Jejich soupeř se totiž ukázal jako vynikající tým, výborně bruslil a kombinoval a nevynechal jedinou příležitost ke střelbě. Vlci statečně drželi krok a sahali minimálně po bodu. Bohužel nedosáhli.

HC Vlci Jablonec nad Nisou - BK Havlíčkův Brod 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Branky: 26. Bříška ( Pavlů,Moravec), 31. Nevyhoštěný (Moravec) – 6. Beneš (Lacina), 50. Semrád T. (Kuchta), 60. Endál (Třetina, Kříž). Vyloučení: 6:7, navíc Moravec (Jbc) a Semrád T. (H.B.) 10 mín osobní trest. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1.

Sestava Vlků: Stejskal (Bouška) - Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Hubáček, Pilař, Zeman – Havlas, Bříška, Nevyhoštěný – Mulač, Demel, Homolka – Pulec, Brokeš, Babec – Gecko, Švík, Frk