Nejproduktivnější hráč hokejové extraligy Petr Nedvěd, kapitán Bílých Tygrů Liberec, má po zásahu pukem v nedělním zápase na ledě Kladna zlomenou dolní čelist a dnes jej čeká operace na speciálním oddělení stomatochirurgie v Praze. Lékaři odhadují dobu rekonvalescence na šest týdnů, kapitán Bílých Tygrů však věří, že se na led vrátí mnohem dříve.

„Uvidíme, jak to bude vypadat po operaci. Nějaký čas budu muset vynechat, ale předpokládám, že v krátké době začnu opět trénovat a pak i hrát,“ řekl Nedvěd.

Ve včerejší tiskové zprávě libereckého klubu však stojí: „Vedení klubu chce dát svému nejzkušenějšímu hráči dostatek času na vyléčení, a Petr Nedvěd tak do ligového utkání zasáhne až ve chvíli, kdy bude stoprocentně připraven.“

Devětatřicetiletý Nedvěd odstoupil ze zápasu 25. kola v 54. minutě, i kvůli tomu Liberec na ledě Kladna prohrál 0:1, a skončila tak jeho série sedmi vyhraných utkání. Nedvěd ještě před koncem utkání odjel na vyšetření do Všeobecné fakultní nemocnice na Karlově náměstí v Praze.

Autor dvanácti branek a devatenácti asistencí v dosavadním průběhu sezony nechtěl přesně odhadnout, jak dlouho bude v sestavě Liberce chybět. Je ale připravený na to, že bude hrát s ochranným krytem obličeje.

„Jiná varianta neexistuje. Bude se to muset nějak vyřešit. Myšlenky na to, že bych chyběl tak dlouho, jak předpokládají lékaři, ale nemám,“ uvedl Nedvěd, kterého trenér Alois Hadamczik v listopadu vzal do reprezentace na turnaj Karjala.

Nedvěd zatím nadále vládne kanadskému bodování extraligy o tři body před Petrem Tonem ze Sparty a Jiřím Burgrem z Vítkovic. Ve 25 zápasech nasbíral 31 bodů za 12 branek a 19 asistencí.