V této souvislosti připustil kontakty s Omskem, neboť ho láká možnost okusit boje v KHL. V dresu týmu Lev Praha to podle všeho nebude.

Jednačtyřicetiletý Nedvěd připustil, že šance jít hrát někam mimo republiku je menší. „Ale i ta varianta tu pořád je. Momentálně zvažuju, jak se rozhodnu," řekl Nedvěd novinářům na vyhlášení ankety Zlatá hokejka, v níž se liberecký kapitán vešel jako jediný z extraligy do první desítky a obsadil pátou příčku.

V souvislosti s jeho dalším angažmá zaujala zejména informace o lukrativní nabídce z Omsku, kde v minulosti zářil i Jágr.

„Mluvil jsem s nimi, ale zatím nemá smysl to nějak více probírat, protože smlouva podepsaná není," potvrdil Nedvěd kontakty obou stran.

Rozhodnout se chce co možná nejdříve s ohledem na liberecké Bílé Tygry.

„Samotného mě to nijak netíží, ale chtěl bych co nejdříve kvůli Liberci, protože máme oboustranně skvělé vztahy a chtěl bych jim dát co možná nejdříve vědět co a jak," vysvětlil Nedvěd s tím, že vedení Severočechů mu zatím dává čas na rozhodnutí a je připraveno na obě varianty.

Přiznal, že snadnější a pohodlnější by pro něho bylo pod Ještědem setrvat.

„Mám tam skvělé zázemí, znám všechny lidi… KHL je na druhou stranu do určité míry výzva a bylo by to na konci mé kariéry příjemné si tam zahrát. To mě na tom láká nejvíc; po NHL je to druhá nejlepší soutěž na světě, takže lákadlo to je," připomněl Nedvěd, který působil dlouhá léta v zámoří, ale v Rusku na klubové úrovni dosud nehrál.

Takřka jisté je, že si KHL nevyzkouší v dresu Lva Praha, byť se to zpočátku zdálo pravděpodobné.

I proto, že Nedvěd v české metropoli bydlí a hodně ho lákalo hrát pod nově složenou dvojicí koučů Josef Jandač Jiří Kalous.

Právě Kalous ho vedl v posledních letech v Liberci a spolupráce fungovala. „Také jsem jim to hned říkal, že se mi zamlouvá ta představa," připomněl Nedvěd.

„Těch plusů by bylo víc, ale tohle mě opravdu hodně lákalo. Lev pro mě sice není srdeční záležitost jako Liberec, ale na tuto případnou spolupráci jsem se těšil," dodal Nedvěd s tím, že sami trenéři projevili zájem.

„KHL pro mě dává smysl, ale tak to potřebuju cítit i v případě smlouvy, abych se rozhodl, že tam půjdu hrát. Ale já ani nevím o nějakém nástřelu smlouvy nebo námluvách, takže tam ty dveře zůstanou asi určitě zavřené."

Odmítl zároveň, že by Liberec případně bral jen jako východisko z nouze.

„To určitě ne, takhle to podávat nechci. Musím se sám rozhodnout, kam chci jít, ale není to o tom, že když se nedohodnu s KHL, měl by být Liberec horší variantou. Takhle to prostě neberu," ujistil Nedvěd.

Rovněž potvrdil, že s vedením Liberce je předběžně domluvený na možném působení v klubu i po skončení aktivní dráhy. „Mohl bych v klubu něco dělat i nadále, i když je ještě otázka, jaká funkce to bude."

Otázku, co po kariéře, řešil také s legendárním Waynem Gretzkým. „Ten říkal 'hraj, dokud to jen půjde, protože tohle potom už je prostě něco jiného'. I hráč, jako je on, říkal, že pak je třeba se zase spoustu věcí učit," přiblížil Nedvěd.

V posledních dnech si užíval dovolenou ve svém bytě, který má na Miami. „Každoročně tam jezdím a je to pro mě po sezoně doba odpočinku a regenerace. Byli jsme tam s Martinem Ručinským a Petrem Průchou, takže jsme si to užili. Nádherné tři týdny. Hodně golfu, na lodi, byla zábava," uvedl Nedvěd.

Před dvěma týdny už však začal pozvolna s tréninkem. „Od pondělka přeřadím zase výš a intenzitu tréninkových dávek zvýším," dodal.

Jágrovi prý poradil zcela změnit tréninkové dávky a po svém vzoru nedělat nic. „Myslím, že mu to prospěje," smál se Nedvěd, jenž má v Liberci v tréninku o něco volnější individuální plán i s ohledem na své vytížení na ledě při zápasech, v nichž často odehrál v průměru 25 až 30 minut.

„Takováhle porce na ledě je vlastně nejlepší příprava a já se i díky tomu cítil hodně dobře. Jen je teďka otázka, zda ho (Jágra) ještě někde tak dlouho na ledě nechají," dodal s úsměvem Nedvěd.