„Pozvali jsme další čtyři týmy a naši byli nejlepší. Některým soupeřům nastříleli i třicet branek. Na jablonecký zimní stadion přijeli ještě hokejisté Kobry Praha, Turnova, Nymburku a Roudnice nad Labem. V závěru nechyběly ani samostatné nájezdy, které se nám také povedly," uvedl hodnocení akce na závěr sezóny vedoucí nejmenších hokejistů a trenér Václav Uhlíř.

Příprava je perná

Hráči se připravují čtyřikrát týdně, brankáři trénují dokonce pětkrát. Teď je čeká zasloužená, asi měsíční přestávka. A pak už nastartují letní přípravu. „ V ní se zaměříme hlavně na obecné pohybové vlastnosti, ohebnost, pružnost, obratnost a pohyblivost. Často totiž zjišťujeme, že dnešní děti neumí udělat ani kotrmelec. Největším přínosem ale bude, že se upevní i vztahy v týmu a ještě se tak zlepší prima parta, kterou i tak už máme. A je dobře, že se na to zase začíná klást při výchově hokejové mládeže velký důraz," připomenul Václav Uhlíř.

Nejlepší je dívka

Ten také uvedl, jak trenéři vyhodnotili nejlepší výkony v týmu za celou sezónu. „V obraně se jako řízný bek rýsuje Daniel Benč. Mezi gólmany je nejlepší ten nejmladší, kterého máme, Franta Uhlíř. Na starší ještě nemá, ale hodně se snaží," řekl trenér.

A protože v tomto ročníku mohou hrát i děvčata, jako nejlepší hráč týmu byla za sezónu vybraná Věra Šťástková. Ta vyhrála také na turnaji cenu pro nejlepšího hráče mužstva, kterého si vybírali sami hráči. Trenéři se ale shodli, že pochvalu si určitě zaslouží všichni hráči.

Společně s Václavem Uhlířem se těmto dětem ročníku 2008/2009 věnují ještě hlavní trenér Petr Vašek a trenéři Roman Béreš a Pavel Košík.