NED Hockey Nymburk – HC Vlci Jablonec 3:5

„Nebylo to vůbec jednoduché. Zpočátku se nám hra moc nedařila. Soupeř měl několik šancí. Nás pak ale uklidnila první branka,“ uvedl k zápasu sekretář týmu HC Vlci Karel Hornický. Ještě v úvodní části hry se Jabloneckým podařilo dát druhou branku a do kabin šli s větší jistotou.

ZAPLATILI SVOJI CHYBU

Ve druhé třetině pak převzali otěže do svých rukou a ještě hned zaútočili na domácího gólmana. „Vypadalo to, že se domácí už položí. Ale my jsme jim nabídli vlastní chybou upravit skóre a snížit na 3:1. Během dalších minut jsme už ale zase zvýšili na 4:1,“ popsal průběh duelu Karel Hornický. Hosté pak ale zase nabídli šanci Nymburku a dovolili mu svými chybami zvýšit skóre až na rozdíl jedné branky, na 3:4. „Takže se dá říct, že se nám druhá třetina nevydařila skoro vůbec,“ zakončil hodnocení Karel Hornický.
O to lepší byla ale ta poslední, kdy hráli Vlci velmi zodpovědně a soupeře už k ničemu, co by mohl ohrozit konečný výsledek, nepustili.

VLCI VYRÁŽEJÍ DO MOSTU

Další zápas odehrají svěřenci trenéra Petra Vyskočila v den státního svátku. V sobotu 17. listopadu se vypraví na další zápas k soupeři. Tentokrát zamíří do Mostu. Ani ten ale nebude soupeřem jednoduchým. „Sledujeme jeho výsledky, které jsou, oproti minulé sezóně, velmi dobré. Jedeme do Mostu samozřejmě s tím, že tam chceme vyhrát. Jako do všech dalších zápasů, půjdeme i do tohoto zodpovědně,“ zdůraznil sekretář hokejového klubu HC Vlci Jablonec.

JAK TO VIDĚL TRENÉR?

„Hráli jsme se soupeřem, který byl v tabulce těsně pod námi, hráli jsme o šest bodů. První třetina výborná, dobrá i gólově. Byly i další šance. Lehce jsme situaci podcenili za stavu 4:1 a asi jsme si mysleli, že už to půjde dál samo. Třetí třetina byla ale zase už z naší strany solidně odpracovaná, hráči podali solidní výkon,“ řekl s souboji na nymburském ledě trenér Vlků Petr Vyskočil.

JE CO VYLEPŠOVAT

Na vavřínech ale on sám po dalším vítězství svého mužstva neusíná. Dobře ví, co je potřeba stále ještě u týmu zlepšovat. Jak potvrdil, také si hned v kabině s hráči řekne, co musí změnit a jak hrát jinak. „Ve druhé třetině nebyl takový pohyb, jaký by bylo potřeba předvést. Ve třetí třetině se hra ale zase obrátila do parametrů, které měla mít po celou dobu,“ dodal trenér Vlků.
O soupeři v Mostě ví, že má svoji kvalitu. „Podle výsledků, které má například 8:6, 9:5 a další, víme, že hraje raději dopředu než dozadu. Z hlediska ofenzivy bude solidní. Z hlediska defenzivy trochu horší. Tak uvidíme, co nás v Mostě čeká,“ uvedl kouč.

Třetiny: 0 : 2 , 3 : 2, 0 : Branky a nahrávky: 25. Kuzďas (Kačírek), 28. Tržický (Kuzďas), 33. Kačírek (Kuzďas) – 16. Tondr, 19. Brokeš (Maďar), 24. Bříška (Tondr), 26. Frk (Pavlů), 52. Pavlů (Maďar). Vyloučení : 1 : 3 , bez využití. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hrstka (Jelínek) – Melovič, Havelka, Mrkvička, Pilař, Abraham,Pavlů – Plíhal, Bříška, Tondr – Brokeš, Mulač, Maďar – Brabec, Nezbeda, Frk – Homolka.