Úvod zápasu vyšel domácím skvěle. Hned z první střely na Kysilkovu branku se totiž radovali z gólu. Kadeřábek si počkal na Nýčovu přihrávku a střelou po zemi otevřel skóre. Jenže to bylo ze strany Nymburka vše. Výborná obrana hostí toho moc domácím nedovolovala. Naopak Jabloneckým se v závěru třetiny podařilo vyrovnat, když Svoboda dorazil Měrtlovu ránu.

Ve druhé třetině se diváci gólu nedočkali, a tak se do kabin šlo i podruhé za stavu 1:1.
O vítězi utkání se rozhodlo až v poslední třetině. V té měli navrch hosté, jenže Pabiška, Svoboda ani Šesták nedokázali své šance proměnit. Buď mířili vedle nymburské branky nebo je vychytal skvělými zákroky domácí brankářský fantom Jágr. Největší šanci hostí pak spálil Pabiška, který pět minut před koncem z mezikruží netrefil prázdnou branku.

„V té době jsme měli zápas rozhodnout. Ty šance měli kluci dát a bylo to. Bohužel, od nás se odvrátilo štěstí, které se k nám přiklonilo v minulých kolech,“ vidí jasně jednu z příčin porážky kouč Vlků.

O výsledku zápasu rozhodla přesilovka Nymburka. Divíšek podle mínění sudího fauloval jednoho z nymburských hráčů v útočném pásmu a domácí hokejisté tentokrát početní výhodou nepohrdli. Nýč našel před brankou volného Kadeřábka a ten svým druhým gólem v zápase rozhodl.

„Byl to velmi sporný faul, kterých bylo v zápase mnoho a sudí je před tím netrestal. Myslím, že to posoudil velice necitlivě. Následně vzplály emoce a my přišli o další dva klíčové hráče, kteří dostali osobní trest. Dostali jsme branku, která nás dostala do kolen, řeknu to na tvrdo, zlobíme se na rozhodčího,“ neskrýval rozhořčení nad výrokem arbitra Carvan.

Jablonec se ještě více než minutu před koncem pokusil o power play, ale výsledkem byl jen další gól Nymburka. Po třetí brance ve vlastní síti neudržel nervy na uzdě hostující Jankových, počínající bitku ale dokázali rozhodčí včas utnout.

Branky: 3. Kadeřábek (Nýč), 58. Kadeřábek (Nýč, Kříž), 60. Dvořák (Kříž) – 17. Svoboda (Měrtl). Vyloučení: 4:8, navíc Divíšek, Špak (oba J) 10 min. os. tr. Využití: 1:0. Diváků: 250. Třetiny: 1:1, 0:0, 2:0.

HC Vlci Jablonec: Kysilka - Špak, Duda, Vorel, Mrkvička, Abrahám - Pabiška, Divíšek, Šulc - Burkoň, Šesták, Jankových - Lepka, Měrtl, Svoboda.