Při posledním vzájemném utkání si Děčín odvážel domů dvojcifernou nadílku. To ale byla příprava a tentokrát se hrálo ve druhé lize už „na ostro". A bylo to znát. Soupeři nedarovali ani centimetr ledu zadarmo a od začátku to „jiskřilo". Vedení se ujali domácí, hosté však v přesilovce srovnali. Do kabin se šlo za stavu 1:1 a druhá třetina se hrála podle stejného scénáře. Jablonečtí dali branku, hosté srovnali. Rozhodnutí mělo přijít až ve třetí části hry. A čekalo se na něj až do samotného závěru. Vlci se sice opět ujali vedení, Děčín však dělal vše pro to, aby naklonil misky vah na svoji stranu.

NA LEDĚ TO BYLO DRAMA

Zápas tak dospěl až k opravdu adrenalinovému konci a o jeho výsledku i brankových hodech se rozhodlo v posledních devadesáti vteřinách. V nich nejprve domácí Šulc zvyšoval na 4:2. A zdálo se být rozhodnuto. Děčín si ale vzal oddechový čas. Pomohla mu přesilová hra a v power play, pětapadesát vteřin před závěrečnou sirénou, snížil. Jeho naděje žila ještě sedmadvacet vteřin, když Bříška střelou do prázdné branky definitivně vidinu bodů pro hosty pohřbil. Jenže to ještě nebyl konec. V čase 59,52 se totiž prosadil Havlas a stanovil tak výsledek zápasu na konečný stav 6:3 pro Vlky. „Závěr zápasu byl hodně emotivní, na střídačce to vřelo. Děčín měl blízko k vyrovnání. Po jeho brance v power play jsme reklamovali vysokou hůl a náš trenér Demel se málem vydal na led za rozhodčím. Naštěstí ale dal Kamil Bříška gól a bylo hotovo," řekl vedoucí domácího mužstva Josef Březina.

Branky: 10. Mulač (Bříška, Tondr), 30. Havlas (Pavlů), 46. Nevyhoštěný (Havlas, Pavlů), 59. Šulc (Pilař), 60. Bříška, 60. Havlas (Peřina) - 15. Vacek (Vaněk, Molnár), 36.Hašek (Zdvořáček), 60. Molnár (Volráb, Hašek).

Vyloučení: 9 : 8, využití 0 : 2. Třetiny: 1:1, 1:1, 4:1