V úvodu zvolila obě mužstva taktiku s hlavní myšlenkou neudělat chybu a nepustit soupeře do náskoku. Domácí ale byli přeci jen aktivnější, dostávali se častěji do zakončení a dokonale využívali větších rozměrů hrací plochy, než na jaké jsou zvyklí jablonečtí ze svého ledu. Byli to také domácí, kteří se ujali vedení v zápasu. V 16. minutě zapomněla hostující defenziva zcela volného Svobodu mezi kruhy, ten dostal přesnou nahrávku zpoza branky a střelou z první překonal Jelínka.

O dvě minuty později jásal stadion podruhé, jenže to bylo předčasné. Jelínkův beton zastavil kotouč ještě před brankovou čárou, a tak se do konce první třetiny skóre neměnilo. Změna ale přišla hned v úvodu druhého dějství a byli to opět domácí, kteří se radovali. V přesilové hře protlačil puk za záda jabloneckého gólmana Marek Hadrava, který vybruslil od zadního mantinelu a v chumlu před brankou se orientoval nejlépe. Hosté sice reklamovali dosažení branky kopnutím, ovšem bez úspěchu.

V čase 24:22 fauloval Abrahám a domácí potřebovali pouhých 30 vteřin na využití přesilovky. Vyraženou střelu vrátil do sítě nepokrytý Kopic a na tabuli svítilo pro hosty hrozivé skóre 3:0. Po této brance vystřídal Jelínka v brance Vlků Příhoda a hned se měl co ohánět, protože domácí hráči cítili možnost zápas definitivně rozhodnout.

Přibrzdit je mohl Frk, který v přesilové hře dostal nahrávku mezi kruhy, jeho střela ale neměla potřebnou razanci ani přesnost. Podobně se vedlo i Liškovi, ten ve 32. minutě unikl při vlastním oslabení, mířil mezi betony domácího gólmana, ten však stihl včas zaklapnout a kotouč udržel. Zvýšené úsilí hostí však přeci jen přineslo úspěch. Příhoda rozehrál puk od branky, toho se zmocnil Lukáš Tondr, proháčkoval se přes celé hřiště a své sólo zakončil perfektním blafákem. Bylo to krátce po té, co se hra přehoupla do druhé poloviny a Vlkům svitla naděje něco s utkáním udělat.

Jenže proti byli domácí a tak, jak se hosté na své branky nadřeli, tak Spartak je střílel poměrně snadno a se štěstím. Tentokrát nahozený kotouč od zadního mantinelu zasáhl zezadu do nohy jabloneckého brankáře a odrazil se do sítě! Zdálo se, že je hotovo, těsně před koncem třetiny ale vyhrál Brokeš vhazování, přihrál před branku a najíždějící Mulač snížil na 4:2.

Gól do šatny hosty nabudil a domácím naopak připomenul obrat z jabloneckého zápasu. A tak se v poslední třetině rozpoutal na ledě boj, Vlci hráli důrazněji a odvážněji, domácí naopak hrozili z bleskových kontrů, které jsou jejich silnou zbraní. Při jednom z nich se vyznamenal ve 48. minutě Příhoda, který se dokázal roztáhnout přes celou branku a betonem vyrazit puk mířící do sítě. O minutu později se hosté dočkali dalšího úspěchu, když střílenou nahrávku Nevyhoštěného od levého mantinelu usměrnil do domácí sítě najíždějící Liška.

Stav 4:3 dával hostům naději a naopak přinášel nervozitu na domácí hokejky. Vlci se snažili o srovnání stavu, jenže je přibrzdilo vyloučení Brokeše a oslabením byl i desetiminutový trest tohoto hráče po zbytečné diskusi s rozhodčím. Definitivně se pak o osudu zápasu rozhodlo v čase 58:08, když z nevinné situace se dostal kotouč odrazem před jabloneckou branku, Příhoda zaváhal s jeho pokrytím a Martin Hadrava neměl problém jej dopravit do sítě. Domácí tak dotáhli zápas do vítězného konce, nutno říci, že zaslouženě. S výjimkou závěrečné části byli lepším týmem, hráli důrazněji, lépe kombinovali, a také měli podstatně více štěstí v koncovce. Vlci ukázali bojovnost a morálku, štěstí ale nebylo na jejich straně, a také nasazení v prvních 40 minutách zápasu mělo být vyšší.

Navíc Vlky oslabovalo zbytečné vylučování po nic neřešících zákrocích. Tím největším oslabením ale bude trest ve hře pro Šulce v samotném závěru zápasu za bodnutí špičkou hole. Znamená to, že v domácím pondělním utkání tohoto neúnavného bojovníka neuvidíme, a jak to bude dál, ukáže rozhodnutí disciplinární komise. Další zápas, jak již bylo napsáno, hrají Vlci v pondělí na vlastním ledě, a pokud nechtějí, aby pro ně sezóna skončila, musí zvítězit.

Spartak Pelhřimov - Vlci Jablonec 5:3 (1:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 16. Svoboda (Votápek, Vylíčil), 21. Marek Hadrava (Martin Hadrava), 25. Kopic (Plachý, Kubát), 36. Martin Hadrava (Marek Hadrava, Filip Kasalý), 59. Martin Hadrava (Marek Hadrava) - 35. Tondr (Příhoda), 40. Mulač (Brokeš), 49. Liška (Nevyhoštěný, Peřina). Vyloučení: 10:9, navíc Svoboda (Pelhřimov) a Brokeš (Jablonec) OT 10 min., Šulc (Jablonec) trest ve hře. Využití: 2:1. Jablonec: Jelínek (25. Příhoda) - Zedek, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman, Abrahám - Šulc, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Liška, Peřina - Mulač, Brokeš, Frk - Hric.