Jablonec n. N. - Teď jedou na led Nymburku

26.2.2017

První zápas play off VlkůFoto: Petr Zbraněk

HC Vlci Jablonec :HC NED Nymburk 3 : 1

Jablonec n. N. – Až výsledky posledního kola základní části určily soupeře pro jablonecké hokejisty do play off. Stal se jím Nymburk, tradiční soupeř, který se vždy prezentoval kvalitním hokejem. A nejinak tomu bylo i tentokrát.
OCHOZY SE ZAPLNILY
Zápasy play off nemívají vyložených favoritů a v Jablonci se utkali dva rovnocenní soupeři. Od začátku tak mohli fanoušci, kterých se sešlo opravdu hodně, vidět pravou hokejovou bitvu. Iniciativu v ní drželi na svých hokejkách domácí borci. Soupeř ale nevynechal ani jedinou možnost k nebezpečným výpadům. Prim ovšem hráli na obou stranách brankáři. Jak jablonecký Stejskal, tak Brázdil v brance Nymburka předváděli kvalitní výkon a bylo jasné, že v tomto utkání mnoho branek nepadne.
PRVNÍ UDEŘILI VLCI
Gólu se v úvodní části hry fanoušci přeci jen dočkali. V čase 19:31 tečoval Bříška střelu Žaluda od modré a Brázdil byl bezmocný. Hned v úvodu druhé třetiny se mohlo vedení Jablonce navýšit. Havlas ale zblízka v jasné pozici nedokázal přehodit Brázdilův beton.
A ve 35. minutě se při hře 4 na 4 podařilo hostům stav utkání vyrovnat. Stejskala překonal Barbora, který, podobně jako před tím domácí Bříška, tečoval před gólmanem střelu od modré. Poslední dějství pak přineslo pravou hokejovou bitvu, v níž se mnoho šancí nerodilo a když, tak brankáři byli na místě.
BŘÍŠKA TO PAK VYŘEŠIL
Ve chvíli, kdy se už pomalu zdálo, že utkání půjde do prodloužení, zmocnil se kotouče po závaru před brankou hostí Bříška a překonal Brázdila podruhé. Na hodinách svítil čas 57: 32 a Vlci vedli 2:1.
Hosté potom vsadili vše na útok. Minutu a půl před koncem odvolali brankáře a před Stejskalem bylo rušno. K vyrovnání nebylo daleko. Třicet vteřin chybělo do šedesáté minuty, když Stejskal s vypětím všech sil a pomocí obránců zastavil kotouč pár centimetrů od brankové čáry. Poté následovala strkanice a na trestnou lavici usedl z každé strany jeden hráč.
SOUPEŘ BEZ GÓLMANA
Hosté i nadále hráli bez gólmana, tedy pět proti čtyřem. Jenže v čase 59:56 se zmocnil kotouče Havlas, kličkou se zbavil obránce a do prázdné branky zvýšil na konečných 3:1. Vlci tak do bojů ve vyřazovací části vkročili vítězně, do případného postupu je ale ještě hodně daleko. Nymburk ukázal, že je opravdu kvalitní tým, a tak se dají čekat velké bitvy. Další následuje v pondělí 27. února na ledě nymburského zimního stadionu.

Třetiny : 1 : 0, 0 : 1, 2 : 0
Branky : 20. Bříška (Žalud), 58. Bříška (Havlas,Nevyhoštěný), 60. Havlas - 35. Barbora (Knesl)
Vyloučení : 5 : 9 Využití : 0 : 0
Sestava Vlků : Stejskal (Bouška) – Moravec,Žalud,Čechura,Pavlů,Zeman,Pilař,Bílek,Hubáček – Havlas,Bříška,Nevyhoštěný – Homolka,Demel,Babec – Mulač,Brokeš,Frk – Pulec,Gecko,Švík

26.2.2017 VSTUP DO DISKUSE

Redaktor Jabloneckého deníku Jan Sedlák

O české povolební hysterii a nenávisti

Politolog Jan Kubáček.

Politolog Jan Kubáček říká: „Kroužkování nakazilo i ODS“

Malý podvod na velké voliče, v kasínu není tvrdý hazard

Jablonec n. N. - V Jablonci se bude konat referendum o zákazu výherních automatů. Podle zastupitele Jakuba Macka herna s živou obsluhou není nebezpečná. Lidé ale podepisovali často v dobré víře, že se petice týká i kasín.

DOTYK.CZ

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

/ GALERIE, VIDEO / Tvůrci internetových memů nespí a povolební situaci v Česku pochopitelně nenechali bez povšimnutí. Pozornost si získaly zejména čtyři momenty: vděk Andreje Babiše vyjádřený tvůrci jeho kampaně Marku Prchalovi, prohra Matěje Stropnického v čele Zelených, poměrně vysoký zisk SPD Tomia Okamury - a "nesmrtelný" poslanec Marek Benda.

Hřbitov se opět pyšní unikátní mozaikou

Jablonec n. N. - Restaurátoři museli velmi pečlivě volit barvu každého kousku sklíčka. Práci jim stěžovaly chybějící historické dokumenty nebo fotografie.

Mám opravdu strach, co z toho vzejde, říká poslanec Horáček

Liberecký kraj – Tři současní poslanci skončí. U Starostů i Pirátů zamíchalo pořadím kroužkování. Atmosféru  ve volebních štábech i reakce krajských lídrů shrnují  slova: Radost, obavy a  zklamání.