Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Po gólu Moravce se už Most zhroutil

Celek Mostu, druhý soupeř jabloneckých hokejistů, je celkem, který do soutěže sestoupil. Proto byla jeho síla pro Vlky velkou neznámou.

18.9.2017

Jablonečtí Vlci (II. liga) mají nové dresy a ty jim v Mostě přinesly štěstí. HC Most - HC Vlci Jablonec 1:5.Foto: Deník / Březinová Dagmar

Most - Vlci Jablonec 1:5

Navíc hraje Most své zápasy na ledě zimního stadionu ve Slaném. Jeho hlavními oporami jsou známá jména z extraligy – Jan Alinč a Vojtěch Kubinčák. Úvod utkání patřil domácím. Než se Vlci na slánském ledě rozkoukali, unikl jim po levé straně Hora a z kruhu trefil přesně protilehlý růžek Hosnedlovy branky. Na ukazateli svítil čas 0:27. Jabloneckým borcům ale netrvalo dlouho a ze šoku se vzpamatovali.

Kamil Bříška zápas po ukončení komentoval slovy: „Nevěděli jsme, co od dnešního utkání můžeme čekat. Vstoupili jsme do něj špatně, hned v prvním střídání jsme dostali gól. Myslím, že se soupeř trošku uspokojil a my jsme začali hrát. Rychle jsme srovnali stav a když jsme dali na 2:1, tak to z nás spadlo. A byli jsme až do konce lepší.“ Střelcem vyrovnávací branky byl Vojtěch Havlas a po jeho brance se výkon Vlků zlepšoval. Dlouho se však nedařilo převahu vyjádřit brankově. „To přišlo až v 17 minutě, když se Havlas trefil v utkání podruhé po pěkné nahrávce od Víška,“ řekl k důležité brance vedoucí týmu Josef Březina.

NEVĚDĚLI, JAK NA NĚJ

Stavem 2:1 skončila první třetina a obraz hry, v němž měli hosté navrch, se nezměnil ani ve druhé části hry. Na výborně chytajícího Kuchaře v domácí brance však jablonečtí útočníci dlouho recept nenacházeli. Až ve 37. minutě, po tlačenici v domácím brankovišti, posunul kotouč za brankovou čáru Mulač. Minutu a půl před koncem druhého dějství se pak trefil přesně obránce Moravec a odpor domácích se definitivně zhroutil. A to Moravec nepatří k těm, kteří se zapisují často do listiny střelců. V tomto utkání se mu to podařilo hned dvakrát. V poslední třetině právě on upravil konečné skóre na 5:1 pro Vlky.

A co na to řekl autor důležitých branek? „Byli jsme lepším mužstvem, oni sice dali rychle gól, ale pak jsme převzali kontrolu nad utkáním a po třetím gólu už soupeř pomalu odcházel. I fyzicky.“ A své dvě branky okomentoval s úsměvem: „No, myslím, že jsem si to pro letošek vystřílel. Snad na Vánoce padne ještě jeden…. Vlci si tak ze Slaného vezou tři body. Další chtějí přidat v sobotu 23. září, kdy hostí doma pražskou Kobru.

Třetiny: 1:2, 0 :2, 0:1
Branky: 1. Hora (Šefl) – 4. Havlas (Nevyhoštěný, Pavlů), 17. Havlas (Víšek, Pavlů), 36. Mulač, 39. Moravec (Tondr L.), 50. Moravec (Bříška)
Vyloučení: 10:5. Využití: 0:2
Sestava Vlků: Hosnedl (Petružálek) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Holub, Tondr M., Zeman, Pilař – Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec – Pulec, Peřina, Gecko