Čtvrtou neděli v řadě budou hrát jablonečtí druholigoví Vlci na domácím ledě a opět je čeká silný soupeř. Po Klatovech, Rokycanech a Mělníku je čeká ambiciózní Klášterec.
Svěřenci trenéra Jaromíra Carvana si domácí sérii proložili předehrávkou v Klatovech, kde prohráli a neuspěli ani ve středečním zápase 14. kola, ve kterém podlehli v Řisutech 0:3.
„Jsem ze zápasu velice zklamaný,“ začal se zápasovou rekapitulací trenér Vlků Jaromír Carvan. jeho svěřenci byli v Řisutech domácím borcům více než vyrovnaným soupeřem a podle Carvana měli na to, aby domů přivezli tři body. „Ve druhé třetině jsme 4 – 5 stoprocentních brankových šancí, kdy jsme jeli tři na jednoho, dva na brankáře, ale gól jsme prostě nedali. Po druhé třetině jsme měli vést čtyři, pět jedna. Bylo by rozhodnuto. Takto o osudu utkání rozhodli zkušení hráči domácího celku,“ kroutí hlavou nad zahozenými šancemi kouč Vlků.
Ten, jak už bývá poslední dobou zvykem, doplnil tým o juniory, kteří vytvořili třetí lajnu a i s nimi měl tým na bodový zisk. „Všichni hráči zvládli zápas velmi dobře takticky, hráli koncentrovaně disciplinovaně o čemž svědčí, že jsme měli pouze dva vyloučené hráče za celé utkání. Škoda bodů, v celku jsme odehráli velmi slušný zápas, ale pro mě je prohra strašné zklamání, na body jsme prostě měli,“ je přesvědčen Carvan.
Zápas v Řisutech je však minulostí a nyní se Vlci plně soustředí na nedělní duel s Kláštercem, který na městském zimním stadionu v Jablonci začíná v 17 hodin: „Čeká nás těžké utkání. Přijede k nám jeden z nejlepších týmů II. ligy. Utkání bude rozhodně zajímavé. Klášterec má doma podobné hřiště a já věřím, že kluci výhodu domácího prostředí promění ve tři body,“ věří optimisticky naladěný prezident HC Vlci Petr Cinibulk.
Jablonecký trenér nebude mít k dispozici Tomáše Měrtla, který má bloknutá záda a netuší ani to, zda budou v sestavě „farmáři“ z Vrchlabí. „O tom, kdo nás posílí, se budeme dohadovat v sobotu večer, zatím to vypadá tak, že budeme hrát ve stejné sestavě jako ve středu,“ prozrazuje lodivod.
Vlci v zápase s Kláštercem ukončí sérii zápasů s celky horních pater a nejraději by ji zakončili jak jinak než plným bodovým ziskem. „Klášterec je v laufu, ale my hrajeme doma, porazit se dá každý. Body nutně potřebujeme a věřím, že uspějeme,“ sděluje závěrem Carvan.
Vlci, kteří hrají své utkání bezprostředně po ligovém zápase FK Jablonec 97 – FC Viktoria Plzeň se snaží na zimní stadion přilákat diváky a proto jim prezident klubu slíbil překvapení. „Jedno bude u pokladny při vstupu na stadion, druhé ve stánku s občerstvením,“ mlží s úsměvem sobě vlastním Cinibulk.