A tato situace drží v nejistotě všechny kluby. Až teprve rozhodnutí sportovně technické komise přinese do situace jasno. Rozhodnout musí nejen o osudu neodehraných zápasů. Jejím verdiktem se může měnit i stávající pořadí.

Dojít chtějí daleko

Vedoucí A týmu Vlků, Josef Březina, k situaci řekl: „V tuto chvíli máme pouze jednu jistotu. V tabulce budeme do šestého místa. Jestli ale šestí také skončíme nebo ještě v lepším postavení, o tom rozhodnou jednak sobotní výsledky zápasů, které sehrají ještě ostatní mužstva a jednak také rozhodnutí STK."

Podle toho, jak její členové situaci vyřeší a rozhodnou, se pak ještě může tabulka měnit. Může se stát, že například anulují výsledky odehraných utkání Pelhřimova. A pak se někomu body odečtou a jiné mužstvo na tom naopak třeba vydělá. „To vše se teprve uvidí. Po odehraném sobotním kole následuje předkolo play off mezi sedmým až desátým týmem. A to definitivně určí osm mužstev, které si zahrají play off. Pro jablonecké hokejisty tato situace teď znamená, že mají čtrnáct dnů herní pauzu a musí se dobře připravit na vyřazovací část soutěže. V tréninku ale pokračují. „Dojít chceme určitě co nejdál," připomenul vedoucí týmu Vlků.