HC Vlci : HC Řisuty 1 : 3
O tom, z jaké pozice a proti jakému soupeři nastoupí jablonečtí hokejisté v prvním kole play off, se rozhodovalo v posledním zápase základní části II. ligy. Soupeřem jim byl celek Řisut, který rozhodně nepatří k těm lehkým.

A ve středečním podvečeru to i dokázal. Domácí měli sice po většinu utkání iniciativu na svých hokejkách, jenže to nebylo nic platné. To, co Vlkům naprosto selhalo, byla koncovka. Už v páté minutě sice zvonila tyčka branky hostí po dělovce Pavlů, ale to bylo v první části hry ze strany domácích vše. Po rychlých výpadech hostí měl naopak více práce domácí gólman Bouška a svůj tým několikrát podržel.

Ve 28 minutě však musel kapitulovat, když v přesilové hře propadla domácí obrana a oslabený soupeř z rychlého výpadu skóroval. Vlci odpověděli pouze další nastřelenou tyčkou – opět střílel Pavlů. Opticky sice měli navrch domácí borci, nebezpečnější ale byli disciplinovaní hosté. Kdo potom neviděl jejich vedoucí branku ve druhé třetině, mohl vidět její kopii ve třetí části hry. Ač oslabení, z rychlého brejku zvýšily Řisuty své vedení na 2 : 0. To již vypadalo zle a Vlci zvýšili tempo.

Odměnou jim byla branka z hokejky Babce v 52. minutě. Když už se zdálo, že vyrovnání visí ve vzduchu, přidali hosté třetí branku a poté dotáhli zápas do pro ně úspěšného konce. Vlci tak v posledním utkání přišli o druhé místo v tabulce – v konečném účtování jim patří třetí příčka.

Po zápase tak hráči v kabině sledovali výsledky zápasů druhé skupiny. Až do ukončení nájezdů v utkání Kolína s Jindřichovým Hradcem totiž nebylo jasné, proti komu nastoupí v sobotním zápase osmifinále play off. Vítězství kolínských Kozlů pak znamenalo, že soupeřem Vlků bude celek Nymburka. Na jablonecké borce tak čeká tradiční soupeř a utkání play off umocněné s nábojem derby .

Třetiny: 0 : 0, 0 : 1, 1 : 2
Vyloučení: 3 : 4. Využití: 0 : 0. V oslabení: 0 : 2
Sestava Jablonce : Bouška (Stejskal) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař – Havlas, Bříška, Babec – Nevyhoštěný, Demel, Homolka – Pulec, Brokeš, Frk – Švík, Bílek.