Vedení klubu nyní aktuálně ladí obsazení druholigového týmu. Sportovní manažer A týmu a hrající trenér Tomáš Plíhal je zatím spokojený. Jména Pavlů, Abrahám, Hric, Kapička slibují kvalitní výkony. Je ale také rozhodnutý využívat dobře hrající juniory.„Určitě s nimi budu počítat a zapojovat je do A týmu. Po dohodě s trenérem Jankovýchem, který ví, kdo z hráčů hraje dobře, dostanou někteří šanci vyzkoušet si zápasy druhé ligy. Takhle už jsme to měli nastavené v minulé sezóně, někteří s námi trénovali nebo už dokonce do nějakého utkání nastoupili. Trenér mi zase řekne, kdo na to má a kdo ne. A myslím, že pro juniory to bude zároveň výborná motivace,“ řekl ke vzájemné spolupráci s juniorským mužstvem Tomáš Plíhal.

Číslo si vyberou

Jmenovaní hráči, kteří v nové sezóně obléknou dres Vlků, jsou esa, s výbornou hokejovou minulostí, se zahraničními zkušenostmi. Kde a jak je trenér nasadí do sestavy, to ještě vymýšlí. „Nejprve musí i oni na ledě potvrdit, co opravdu umí a musí ukázat své kvality. Spoléhám na ně. Ale rozestavění, kdo s kým bude hrát, to se uvidí až se sejdeme na tréninku na ledě všichni,“ má jasno zkušený hráč a trenér jablonecké Vlčí smečky.

Ten také plánuje, že se čtvrtého, pátého a šestého srpna hráči sejdou na dobrovolném tréninku. „První oficiální trénink budeme mít desátého srpna. A na led už vyjede kompletní tým. Někteří u nás budou zatím na zkoušku a potom se rozhodne, kdo zůstane. Muže se stát i to, že kluci, kteří budou na zkoušku, tak budou na ledě lepší. Takže dostanou šanci oni. A odejít bude muset někdo jiný. Všechno bude záležet na tom, jaký bude výkon všech hráčů na ledě, “ má jasno trenér.

Přáteláky budou hrát taky doma

Pak už čeká Vlky třikrát týdně trénink a několik přípravných zápasů. Většinu z nich odehrají na domácím ledě. „Doufejme, že přijít už budou moct také diváci,“ přeje si generální manažer David Bartel. Ten také nejlíp ví, jak se kvalitní hráči shání a kolik sezóna Vlků stojí. Jen hokejek každý hráč zničí za sezónu průměrně deset. A každá stojí tři tisíce. Stačí jednoduché násobení počtem hráčů a jedna z mnoha položek je na světě. A malá zrovna není.