Senzace na severu. Vlci dali Milevsku desítku

Jablonec n. N. - Poslední Milevsko bylo dalším soupeřem pro jablonecké hokejisty. A dá se říci, že také tradičním soupeřem, neboť v minulosti na sebe mužstva velmi často narážela v bojích play off. O účast v něm hosté zoufale bojují a tak bylo jasné, že i přes postavení mužstev v tabulce Vlky rozhodně nečeká lehký zápas, což ostatně potvrzoval úvod utkání.

27.1.2014

Vlci porazili Milevsko (v tmavých dresech) rekordním rozdílem 10:3.Foto: DENÍK/Martin Bergman

Domácí se sice ujali vedení, když ve čtvrté minutě využili dvojnásobné početní výhody a po rychlé kombinaci přesně zakončoval Bříška, jenomže soupeř neustále dotíral, hrál nepříjemnou, důraznou hru. V desáté minutě dostali hosté výhodu přesilové hry 5 na 3 a výsledkem bylo srovnání stavu na 1:1.

Vyrovnaný stav i obraz hry vydržel až do 18 minuty, kdy přišla další přesilová hra Vlků pět na tři a její téměř bleskové využití trvalo přesně sedm vteřin od vhazování do chvíle, kdy Nevyhoštěného před brankou našla přesná Mrkvičkova nahrávka. Jablonecký útočník perfektně zpracoval a zblízka překonal hostujícího gólmana. O minutu později bylo ještě veseleji, když na konci přesné kombinace celého útoku byl Tondr, který zvyšoval na 3:1.

Ani tento stav však hosty definitivně nezlomil a v úvodu druhé třetiny se snažili ze všech sil vývoj zápasu zvrátit. Jejich snahu sice přibrzdil gól po Liškově teči Mrkvičkovy střely od modré čáry, stále to ale nevypadalo na jasnou záležitost pro Vlky, protože šance na změnu stavu měli i hosté. V koncovce ale byli často nepřesní. Nepřesnost měli na svých holích i domácí borci, a tak zůstala nevyužita příležitost dvojice Nevyhoštěný Liška v situaci dva na jednoho, samostatný únik Šulce a zcela odkrytou branku minul ze dvou metrů i Bříška.

Stav po 40 minutách hry tedy zůstával 4:1. Změnu přinesl nástup do poslední části hry. Po 40 vteřinách hry se dostal do obdobné pozice jako ve druhé třetině Bříška, jenže tentokrát se již nemýlil a zvýšil na 5:1. Na tuto branku našli hosté odpověď, když Jelínek chybně rozehrál a než se stačil vrátit do své klece, střílel přesně hostující Urbanec. V 53. minutě hráli hosté přesilovou hru, jenže jim unikl po Liškově pasu Mrkvička a ukázkovým blafákem zvýšil vedení domácích.

Milevsko v té samé přesilové hře dokázalo opět kontrovat a snížit na rozdíl tří branek. Jenže to již byli Vlci ve zcela jiném tempu než v úvodu utkání. Na začátku 56. minuty střílel bekhendem Šulc, trefil pouze tyč, ale Tondr byl v pravou chvíli na pravém místě a pod brankářem protlačil puk do sítě. Vzápětí přišel hrubý faul na Brokeše, po kterém domácí útočník musel opustit kluziště a hostující Hamerle s trestem pět minut plus do konce utkání také.

Závěr zápasu se tak dohrával v přesilovce domácího celku a ten ji náležitě využil. Zlomenému soupeři nastřílel ještě tři branky, když se postupně trefil Mrkvička, Pilař a fanoušky vytouženou a vyvolávanou desítku vystřelil obránce Peřina.

Vlkům se v tomto zápase v přesilových hrách mimořádně dařilo a soupeř tak doplatil na svoji tvrdší a nedisciplinovanou hru. Pokud hrál v pěti, dokázal držet vyrovnanou hru a zlobit domácí obranu, ta si však dokázala s většinou situací poradit, přestože v ní chyběl Petrmichl, který si odpykává disciplinární trest. Do utkání také nastoupil po zranění Dan Stehno, vydržel však pouze jedno střídání, bolest se vrátila, a tak jej nahradil Hric.

Vydařený zápas zaznamenali Mrkvička s Tondrem, oba si připsali fantastických pět bodů do kanadského bodování, Šulc a Bříška pak zaznamenali body čtyři. Vlci tak uhráli letošní rekordní výsledek a připsali si další důležité tři body před velmi těžkým zápasem, který je čeká za týden na ledě Vrchlabí. Doma se pak představí 8. února v zápase proti Děčínu.

Vlci Jablonec - Milevsko 10:3 (3:1, 1:0, 6:2)

Branky: 4. Bříška (Tondr, Mrkvička), 18. Nevyhoštěný (Mrkvička, Bříška), 20. Tondr (Bříška, Šulc), 29. Liška (Mrkvička, Nevyhoštěný), 41. Bříška (Šulc, Tondr), 53. Mrkvička (Nevyhoštěný), 56. Tondr (Šulc), 57. Mrkvička (Liška), 58. Pilař (Šulc, Tondr), 59. Peřina (Mulač) - 10. Stoklásek, 48. Urbanec (Dessy), 54. Fořt (Dessy, Homolka). Vyloučení: 5:10, z toho Hamerle (Milevsko) 5 + do konce utkání. Využití: 6:2, v oslabení: 1:0. Jablonec: Jelínek (Bouška) - Peřina, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman, Abraham - Šulc, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Liška, Stehno (2. Hric) - Mulač, Brokeš, Frk.

Autor: Josef Březina

27.1.2014 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební inženýr 28 000 Kč Stavební inženýři přípravy a realizace investic Přípravář /ka staveb. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PŘÍPRAVÁŘ/KA STAVEB, Náplň práce:, - optimalizace průběhu výstavby stavební zakázky, úzká spolupráce se stavbyvedoucím , - práce s výkresy a rozpočty staveb, rozpočtování staveb, - příprava poptávek pro nákup materiálů a jejich následné vyhodnocení, - pravidelná účast při kontrolních dnech na stavbách, - sestavení zjišťovacích protokolů staveb, odevzdání měsíční fakturace, - kontrola ekonomiky přidělené stavební zakázky, , Požadujeme:, - středoškolské nebo vysokoškolské vzdělání stavebního směru v oboru pozemních staveb, - základní znalost problematiky výstavby, - uživatelská znalost práce s PC, - řidičský průkaz skupiny B, - samostatnost, zodpovědnost, iniciativu, flexibilitu, - snahu a chuť zapracovat se do nabízené pozice, - bydliště v regionu Jablonec n.N. / Liberec výhodou, , Nabízíme:, - zaměstnání ve stabilní a zavedené firmě, - atraktivní finanční ohodnocení na základě dosažených výsledků, - profesní růst, - práci v zajímavém prostředí a mladém kolektivu, - možnost dalšího vzdělávání, - důkladné zapracování po boku zkušeného přípraváře, - zaměstnanecké výhody, - nástup možný ihned nebo dle dohody, , Zaměstnanecké výhody: Tankování pohonných hmot za zvýhodněné ceny, služební telefon, výroční bonusy, PC či tablet, pravidelné firemní akce a oslavy, Kontakt emailem nebo telefonicky v době 7:00-15:30. Pracoviště: Termil s. r. o., Maxe Švabinského, č.p. 111, 466 05 Jablonec nad Nisou 5. Informace: Kateřina Štruplová, +420 607 011 246. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 20 000 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník/ce - řidič/ka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Skladník/ce - řidič/ka, Hledáme skladníka s řidič.průkazem sk."B" pro provozovnu v Jablonci nad Nisou., Hlásit se pouze na email. v.brukner@seznam.cz. Pracoviště: Metop aquarium, společnost s ručením omezeným - provozovna, Vodní, č.p. 2177, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Vladimír Brukner, . Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 19 000 Kč Kuchaři (kromě šéfkuchařů). Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KUCHAŘ/KA, Vyučení v oboru: kuchař/ka , pracovní doba: 8 hodin, PO-PÁ, jednosměnný provoz: ranní 6:00-14:30, nástupní mzda : 19.000,- + 10%, po zapracování možnost výrazného navýšení, Hlaste se telefonicky.. Pracoviště: Scolarest - zařízení školního stravování spol. s r.o.-provozovna, Smetanova, č.p. 4265, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Petr Pospíšil, +420 731 438 423. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 6 000 Kč Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů). Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Neurčeno, úvazek: . Mzda min. 6000 kč, mzda max. 9000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČ , Přijmeme řidiče-brigádníka na pravidelnou trasu Turnov - Morava, 1-2 týdně., Požadujeme ŘP sk. C, (E výhodou), profesní průkaz., Bydliště v Turnově výhodou., Předpokládaná mzda 6-9 tis.Kč, dle ujetých km., , Hlásit se na email: vankova@daslog.cz. Pracoviště: Daslog s.r.o. - pracoviště, Na Hutích, č.p. 2962, 466 01 Jablonec nad Nisou 1. Informace: Lenka Vaňková, +420 734 203 102.

Na hřišti soupeře ztratilo hamrovské béčko poprvé v podzimní sezóně body.
7

V domácím divizním utkání se šance rodily na obou stranách. Proto zápas musely rozhodnout penalty.
12

Ve světě vede basketbal, ne fotbal, říká Ladislav Janata

Jablonecko – Ladislav Janata hrál basketbal, trénoval ho a dělal i funkcionáře. Dodnes výkony jabloneckých basketbalistek sleduje.

Vlky dostali až v power play

K dalšímu zápasu II. hokejové ligy zajížděli Vlci na led vedoucího týmu tabulky, do Vrchlabí.

Námořní rallye vyhrál brněnský tým Hyveco

V pátek se rozhodlo o mistrovi České republiky v námořní rallye, která se konala v Chorvatsku. Celá akce trvala pět dní a až do posledního dne byla velmi vyrovnaná.