HC Vlci Jablonec – HC Stadion Vrchlabí 4 : 3

Vrchlabí patří k tradičním soupeřům a zápasy s ním k těm nelepším a také nejvypjatějším. Tak tomu bylo i tentokrát. Hosté z Podkrkonoší se představili rychlým, důrazným a přímočarým hokejem, který činil Vlkům nemalé problémy. Byli to však oni, kdo se ujal v utkání vedení. Postaral se o to Martin Tondr ve čtvrté minutě utkání. Jeho střelu vyrazil brankář Jelínek nad sebe, kotouč mu zmizel z dohledu a dojíždějící střelec jej zasunul za jeho záda. Sám viděl situaci následovně : „ Protihráči mi tam odstoupili, tak jsem to zkusil vzít klasicky „na hada,“ no a s pomocí štěstí, když gólman nevěděl, kde to má, jsem to pak dorazil.“ Na dlouhé minuty to pak bylo ze strany domácích vše, neboť iniciativy se chopili hosté a že se skóre nezměnilo, bylo hlavně zásluhou gólmana Vlků Hosnedla.

Vedení tak Vlkům vydrželo až do začátku druhé třetiny, kdy Stadion dokázal po chybě v domácí rozehrávce vyrovnat. O vzruch se pak postarala hostující lavička, když podmiňovala pokračování v utkání vyklizením části tribuny nad jejich střídačkou. Hráči se domnívali, že na ně někdo leje vodu, jenže to byl pouze odkapávající kondenzát z podhledu. Toto extempore nabudilo domácí fanoušky i borce na ledu a Vlci se ujali taktovky. Před hostujícím Jelínkem bylo pořádně horko a po trefách Pilaře a Lukáše Tondra byl stav ve 32. minutě 3 : 1.

Jenže pak přišly dvě hloupé chyby v rozehrávce ve vlastním obranném pásmu a Vrchlabí opět srovnalo stav zápasu. Do poslední části hry se tak vstupovalo za nerozhodného stavu a zápas gradoval. Rozhodující okamžik utkání přišel ve 45. minutě a byl u toho nejvýraznější muž zápasu, Martin Tondr. Do jeho dělovky od modré čáry vložil šikovně hůl Nevyhoštěný a Vlci vedli! Pak se rozpoutala bitva o každý kousek ledu, přibývalo nervozity, ale stále se hrál vynikající hokej, v němž na obou stranách kralovali brankáři. V čase 57:55 pak přišla velmi vážná komplikace v cestě domácích za vítězstvím.

Brokeš, ve snaze vyhodit puk z vlastního pásma, jej poslal mimo hrací plochu a putoval na trestnou lavici. Dvě minuty před koncem tak mělo Vrchlabí početní převahu a vrhlo vše do útoku ve snaze vyrovnat. Jablonečtí ale pozornou hrou udrželi těsné vedení a dotáhli zápas do vítězného konce.

A s ním si i vydechl potrestaný Tomáš Brokeš: „ V tu chvíli bych nejradši „skočil do stromu“. Člověk tam nechce bejt, prostě na h…. Navíc, já, když jdu na trestnou, tak většinou padají góly. Pocity teda moc dobrý nebyly. Zaplať pánbůh, že to kluci vybojovali a vyhráli jsme!

„Vlci si tak připsali velmi cenné tři body po utkání s nejlepším soupeřem, s jakým, se v letošním ročníku utkali. Jak řekl Tomáš Demel, domácí trenér: „ Některé zápasy jsou hodně těžké a některé spíš o hlavě. Tenhle byl těžký a o hlavě. Tyhle zápasy jsou vždy dost vypjaté, soupeř dost hecuje a byly tam i unfair zákroky na obou stranách. Ale to je derby a je to i hezké opepření celé soutěže. Soupeři se na nás chtějí vytáhnout a je jen v našich hlavách se na to připravit a zápasy zvládnout.“

Třetiny: 1:0, 2:3, 1:0
Branky: 4. Tondr M., 26. Pilař (Tondr M., Brokeš), 32. Tondr L. (Bříška, Žalud), 45. Nevyhoštěný (Tondr M., Mulač) - 22. Miškovský ( Pšurný, Moník F.), 36. Miškovský (Pojkar, Pšurný), 37. Maďar (Urban)
Vyloučení: 7:8, bez využití
Sestava Vlků: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů,Tondr M., Pilař, Zeman – Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný - Mulač, Brokeš, Babec – Gecko.