HC Vlci Jablonec : HC Kohouti Tábor 4 : 0

Táborští Kohouti jeli k utkání do Jablonce v roli favorita a pokud si chtěli uchovat naději na postup do I. ligy, museli naplno bodovat. Jenže v pondělním podvečeru jim štěstí nepřálo. Již po cestě museli řešit problém s porouchaným autobusem a na dálnici před Mladou Boleslaví přestupovat do náhradního. To jim na klidu nepřidalo, a to ještě netušili, co je čeká.

První gól neuznal

Vlci totiž rozhodně nešli do zápasu se sklopenou hlavou. Před více než osmi stovkami diváků se chtěli rozloučit na vlastním ledě s úspěšnou sezónou vítězstvím. A za svým cílem si od začátku šli! Již ve druhé minutě se kotouč ocitl za zády hostujícího Klestila, rozhodčí však, pro údajné kopnutí, branku neuznali. Hosté důrazněji zahrozili až mezi 6. a 8. minutou, kdy se dvakrát ocitl před Stejskalem hostující Boháč. Jednou dokonce při úniku ve vlastním oslabení. Domácí gólman si ale s jeho pokusy poradil.

Kohouti za to vzali

Přesilová hra se ovšem Vlkům příliš nepovedla, Tábor ji odehrál velice aktivně a převzal v těch chvílích otěže zápasu do svých rukou. Domácí se dostali pod tlak, který vyvrcholil šancí Seidla, do které ho vyslal přesnou střelou Matušík. Na Stejskala však útočník Kohoutů nevyzrál. A stejně tak se vedlo i Černému s Březinou, které Stejskal skvěle vychytal. A jablonecký brankář byl i ústřední postavou závěrečných minut první třetiny, kdy hráli Vlci v oslabení při vyloučení Nevyhoštěného. A protože neuspěl ani v šanci na opačné straně Tondr, skončila první třetina bez branek. Druhá část hry pak přinesla téměř trvalý tlak hostů. Domácí jen s vypětím všech sil drželi vyrovnaný stav a do šanci se příliš nedostávali.

Přišel osobní trest

Nedařily se jim, bohužel ani přesilové hry, které soupeř bez větších problémů dokázal ubránit a pak hrozil i v oslabení. S přibývajícím časem se na led snášelo více nervozity a s ní přibývalo i tvrdosti a nečisté hry. Jenom se zdálo, že rozhodčí má přísnější metr na domácí hráče.

Výsledkem zvýšené agresivity a nervozity byl osobní trest do konce utkání pro Nevyhoštěného a také bitka domácího Pavlů s hostujícím Kellnerem. Oba byli zaslouženě „odměněni" tresty. A jako blesk z čistého nebe přišel do této situace vedoucí gól Vlků! Tondr spíše nahodil než vystřelil kotouč na Klestila, ten si vybral slabší chvilku a puk lovil ze sítě 1 : 0 ! Těsné vedení vydrželo až do hvizdu rozhodčích a o jeho změnu se usilovně snažily oba týmy v posledním dějství. Hrál se hokej nahoru dolu, dobrou příležitost měl domácí Bříška, Klestil byl ale tentokrát pozorný. Ve 45. minutě pak měli hosté výhodu dvojnásobné početní převahy. Ani oddechový čas jim však nepomohl a minutovou přesilovku pěti proti třem nedokázali využít.

Začalo být dusno

To jablonečtí borci s početní výhodou naložili o poznání lépe. Při vyloučení Blažka se prosadila dvojice Bříška Tondr a druhý jmenovaný přidal svoji druhou branku v zápase. Deset minut před koncem Vlci vedli 2 : 0 a dal se čekat úporný boj. Hostům nezbývalo, než vrhnout všechny síly do útoku. Jenže na konci jejich snažení stál jako skála skvělý Stejskal. Podporovaný svými spoluhráči ukazoval, kdo že je nejlepším gólmanem druhé ligy. Z tlaku hostí pak přicházely i šance na rychlé protiútoky.

Konečně to rozhodli

Ani Tondr, ani Bříška však neuspěli. Důležité však bylo, že se domácím hráčům dařilo držet kotouč daleko od své branky. A v 58. minutě přišel definitivní hřebík do „táborské rakve„ .Bříška zachytil rozehrávku soupeře, sám na Klestila nevyzrál, ovšem akce tím nekončila . Tondr nahrál na Abraháma a ten svojí střelou našel skulinku, kterou poslal kotouč do sítě. Dvě minuty před koncem bylo rozhodnuto. Hosté se ještě pokusili odvolat v poslední minutě gólmana. Výsledkem ale byla čtvrtá branka v jejich síti. Prázdnou svatyni Tábora trefil opět Abraham. Vlci tak vybojovali senzační vítězství. Stejskal si připsal zaslouženou nulu a nadšení fanoušků nebralo konce.

A teď hrají v neděli

K poslednímu zápasu kvalifikační skupiny vyráží Vlci v neděli do Frýdku. Ať již bude výsledek tohoto zápasu jakýkoliv, nic to nezmění na tom, že Vlci tak dosáhli na nejlepší výsledek historie nejen své, ale i jabloneckého hokeje.

Třetiny: 0 : 0, 1 : 0, 3 : 0. Využití: 1:0

Branky: 36. Tondr (Bříška,Šulc), 50. Tondr (Bříška), 58. Abraham (Tondr,Bříška), 60. Abraham.

Vyloučení : 6 : 7 , navíc Nevyhoštěný (Jbc) osobní trest do konce utkání , Kellner (Ta) 10 min osobní trest.

Sestava Vlků : Stejskal ( Bouška) - Petrmichl, Pilař ,Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec - Šulc, Bříška,Tondr - Nevyhoštěný, Demel, Peřina - Mulač, Brokeš, Frk - Homolka, Hric