Tradiční a vždy velmi nebezpečný soupeř, tak by se dal charakterizovat celek Řisut a také jako mužstvo hrající spíše technický hokej. Jenže v sobotu to bylo všechno jinak a hosté překvapili domácí Vlky důraznou a tvrdou hrou.

Bez trestů to nešlo

Začátek zápasu ale patřil přeci jen domácím borcům, kteří si v prvních minutách vytvořili několik velmi slibných šancí, ale bez gólového efektu. A tak se s přibývajícím časem dostávali ke slovu i hosté a hra se vyrovnala. Tvrdost a důraz hostujících hráčů však někdy šla až za hranici dovoleného a z toho pramenily i tresty.

Vlci ale v úvodním dějství nedokázali početních výhod využít, respektive se v nich ani nedostali k vážnému ohrožení hostujícího gólmana. Na ukazateli skóre tak svítil po prvních dvaceti minutách nulový stav. Dění a také hru domácích v úvodu tak o přestávce glosoval domácí kustod Jiří Zeman: „Když budeme hrát alespoň na sedmdesát procent jako minulý zápas v Kolíně, pak s nimi musíme vyhrát!" A hráči si vzali jeho slova k srdci. Hned po dvou minutách hry poslal domácí do vedení Bříška, který zužitkoval přesnou křížnou nahrávku Tondra a z prvého kruhu vyslal nechytatelný projektil do soupeřovy sítě. Za necelé tři minuty se měnilo skóre podruhé.

V přesilové hře Demel prostrčil kotouč Nevyhoštěnému a ten sám před brankářem nezaváhal. Tentýž hráč pak zvyšoval na 3 : 0, když si hosté v oslabení hlídali před brankou Peřinu a nechali prostor a čas na skórování „Nevymu". Přesilovky ale umí i Řisuty.

Kos upravil stav

A Kos v čase 32,22 snížil. Jenže další oslabení hostí přineslo další kotouč za zády hostujícího brankáře a do kabin se šlo za stavu 4 : 1 pro Vlky. Zdálo se , že o osudu zápasu je rozhodnuto. Jenže ne nadarmo mají hosté ve svém znaku buldoka! Stejně jako on se do soupeře od začátku posledního dějství zakousli a Stejskal se měl co ohánět. Odolával až do 49.minuty, kdy nestačil na střelu Butera a bylo to 4 : 2! S přibývajícím časem ale také přibývalo i tvrdosti a nervozity a v úvodu 52. minuty situace gradovala. Po té, co byl na hrazení tvrdě naražen Demel, došlo na ledě k potyčkám, po kterých se zaplnila trestná lavice na obou stranách a domácí Čechura s hostujícím Sedláčkem dokonce putovali předčasně do kabin.

Přesilovky rozhodly

V následující přesilové hře Vlci dvakrát skórovali a rozhodli tak o osudu utkání. Frustrovaní hosté pak dokázali pouze snížit Kosem na konečných 6 : 3. Vlci tak slavili vítězství v zápase, o jehož osudu rozhodlo využívaní přesilových her. Hosté pak výsledek těžko „rozdýchávali" a hlavní vinu své porážky viděli v rozhodčím. I když jeho výkon měl k ideálu daleko, Řisuty doplatily hlavně na svoji přehnanou tvrdost a nečistou hru.

A jak viděl zápas domácí? Kanonýr Kamil Bříška řekl po zápase: „Nezačali jsme moc dobře, odehráli jsme první třetinu na nulu, i když jsme šance měli. Do druhé třetiny jsme si řekli, že na ně vlítneme. Tu jsme vyhráli 4 : 1, což bylo perfektní. Šli jsme do tlaku,využili jsme nějaké přesilovky. Třetí třetinu jsme začali strašně laxně, soupeř nás zatlačil, nemohli jsme se dostat ze třetiny a snížili na 4 : 2. Pak jsme se ale uklidnili, přišly přesilovky a v nich jsme rozhodli.".

Na způsob hry soupeře pak ještě Kamil reagoval takto: „Zápas měl tempo, bylo to trochu vyhecovaný, což vždycky nastartuje. Tou hrou nás překvapili, s nimi se vždy hrál spíše technický hokej. Ale mají tam nějaké mladé posily z Kladna a tím to asi bylo."

Třetiny : 0 : 0, 4 : 1, 2 : 2 Branky: 23. Bříška (Tondr), 25. Nevyhoštěný (Demel, Čechura), 29. Nevyhoštěný (Demel, Čechura), 35. Šulc (Bříška, Tondr), 52. Bříška (Tondr, Pulec), 53. Peřina (Demel, Nevyhoštěný) - 33. Kos (Bílek, Kužel), 49. Buter (Čurda, Sladký), 58. Kos (Sladký). Vyloučení : 8 : 16 , z toho Čechura (Jbc) a Sedláček ( Ři.) 5 min + osobní trest do konce.

Za Vlky: Stejskal (Bouška) - Petrmichl, Pulec, Čechura, Pavlů, Zeman, Tondr M., Pilař Šulc, Bříška, Tondr Nevyhoštěný, Demel, Peřina Mulač, Brokeš, Frk Homolka, Hric.