„Je moc dobře, že jsme vyhráli, máme to zpět ve svých rukách," pochvaloval si liberecký obránce Jan Výtisk.

Na výsledek druhého duelu, který začínal o hodinu a půl dříve, se prý ale Liberečtí nijak neohlíželi. „Hráli jsme svůj zápas a svoji hru. Starali jsme se jen o náš zápas. Museli jsme vyhrát, protože kdyby Chomutov vyhrál a my s Kometou prohráli, tak by to bylo k ničemu. Takhle je to o dva body a je to dobře," podotkl důrazný zadák Bílých Tygrů.

Ten k cennému vítězství přispěl nejen poctivou prací v defenzívě, ale svůj výkon vyšperkoval i premiérovou gólovou trefou. Oslava po jeho vstřelení byla opravdu emotivní. „Dal jsem první gól v sezóně, musel jsem si to užít. Jsem na to zvyklý, že jich moc nedávám, takže jsem si to užil. Ale koneckonců je jedno, kdo ten gól dal, hlavní a nejdůležitější je to, že jsme dnes vyhráli," hodnotil svůj zápis mezi střelce Výtisk.

Liberecké publikum, které zaplnilo hlediště Tipsport arény v poměrně hojném počtu (5560 diváků) také tvrdého obránce hlasitě vyvolávalo. „Bylo opravdu hodně diváků a vytvořili skvělou atmosféru. Chtěli jsme vyhrát i pro ně," prohlásil Výtisk.

Diváci měli nakonec důvod ke spokojenosti, v jejich přízni se hřál i strážce liberecké branky Marek Schwarz, který podal bezchybný výkon. „Kometa dobře bránila, aktivně nás napadala. Ale Marek Schwarz chytal skvěle. Jen a jen díky němu máme dnes tři body za vítězství. Opravdu byl perfektní," vysekl poklonu svému brankáři 31letý zadák.

Skupina play out je v polovině; týmům zbývají sehrát tři zápasy a ve hře je tedy ještě devět bodů. Na 12. místo, tedy na pozici, která by jim zaručila vyhnutí se baráži, ztrácí Liberečtí jen dva body. „Je to v našich rukách, nemusíme se spoléhat na ostatní," uzavřel Výtisk.