„Za pár týdnů už zahájíme podzimní část dorostenecké ligy. Letní přípravu jsme začali 12. srpna na domácím ledě. Kluci trénovali každý den v týdnu, z toho obden je čekala suchá příprava," informoval o průběhu trenér Jiří Kubsch.

A jak v přípravě pokračujete?

Po soustředění jsme odjeli do Uničova. Tam jsme vyhráli 2:1 v přátelském zápase nad týmem Šumperka, kterému poskytl azyl právě Uničov. Slíbenou rozsáhlou rekonstrukci stadionu se totiž ve stanoveném termínu nepodařilo v Šumperku dokončit. Utkání to bylo poměrně těžké a kvalitní. Další den nás čekal v Uničově ještě mini turnaj.

S kým jste se v něm utkali?

Znovu jsme hráli se Šumperkem, ale tentokrát jsme prohráli 1:3, a to třetí brankou, kterou jsme dostali tři vteřiny před koncem při naší power play. Hrál se regulérní zápas třikrát dvacet minut.

Proč jste soupeři podlehli?

Doplatili jsme, jako už několikrát, na syndrom druhého dne. To je taková naše častá diagnóza. První třetina byla žalostná. Pak se výkon zvedal. Upravili jsme jsme skóre na 2:1. Ve třetí třetině jsme byli chvílemi i lepším týmem. Ale neproměnili jsme, na rozdíl od soupeře, dvě klíčové šance. A soupeř nám třetí, vítězný gól dal.

Další zápas se už ale povedl…

Porazili jsme Frýdek Místek 7:1. Na soupeři byla vidět únava z předchozího střetnutí. Od začátku jsme byli na ledě lepším týmem.

Zapojili jste i mladší ročníky?

Ano, do hry naskočili také kluci ročníku 2001 a rozhodně nás nezklamali. Z turnaje jsme si odváželi dobrý pocit. Pánové se snažili a dokázali, že o nich ještě soupeři uslyší. Ale tím naše příprava ještě nekončí.