„Začátek dobrý, pak jsme polevili, mysleli jsme, že to půjde samo. Soupeř šel za vítězstvím houževnatěji, když dal gól, bylo pro nás těžké se do toho zase dostat, i když jsme i vedli,“ okomentoval výkon trenér Tomáš Demel.

Zvýšil jste na hráče hlas?
No, v jedné chvíli jsem zakřičel, aby se už probudili. Pro nás je to těžké se nabudit na každý zápas. Každý soupeř totiž přijede a hraje proti nám naplno. Je těžké zůstat pořád koncentrovaný.

Děčín byl druhý v tabulce, tušili jste, že to nebude určitě lehké utkání…
Máme jeden zápas za druhým. K tomu je potřeba vědět, že kluci chodí do práce. Rychle se koncentrovat z jednoho utkání na druhé je opravdu náročné.

A jak to dopadne tentokrát proti týmu Řisut?
Teď jsme dvakrát prohráli. Chceme to co nejdříve zastavit a napravit. Bude to těžký, ale chceme vyhrát.

Víte, jaký soupeř vás čeká?
Každý zápas a soupeř je vždycky velký oříšek. Už jenom z toho důvodu, abychom se na něj připravili a nepodcenili ho. Když se vám daří, je těžké někdy nepodcenit soupeře.

Posila jabloneckého mužstva HC Vlci Jakub Mulač.
"Mysleli si, že hrají přátelák," zlobil se prezident

Takže vlastně usnout „na vavřínech…“
To určitě kluci s Děčínem nepředvedli. Možná, že nám v posledních dvou zápasech chyběla trocha pokory. Ale spíš je to z toho důvodu, že hned zápas vypustíme z hlavy a už se musíme připravovat na další.

Rozebíráte s hráči poslední zápas a hovoříte o chybách?
Už se k tomu příliš nevracím. Co je potřeba, řekneme si při zápase nebo po něm. Možná, když bychom měli videozáznamy, tak by kluci viděli, kde se stala chyba a že mám někdy i pravdu. Bylo by to ku prospěchu věci. Ale zase to nesmí sklouznout k tomu, že mužstvo bude sedět u videa (s úsměvem). Když se daří, tak je všechno dobré, když se nedaří, je pak i video spíš kontraproduktivní.

Jak často trénuje A tým?
Dvakrát i třikrát v týdnu, před utkáním je to pravidelně a k tomu někdy dva zápasy v týdnu.

Máte k dispozici celý tým?
Bude nám asi chybět Tomáš Čechura, dostal pukem. Dlouhodobě zraněný je Jan Holub. Kromě kluků, které jsme pustili do Nové Paky, budeme jinak komplet.