„Začátek dobrý, pak jsme polevili, mysleli jsme, že to půjde samo. Soupeř šel za vítězstvím houževnatěji, když dal gól, bylo pro nás těžké se do toho zase dostat, i když jsme i vedli,“ okomentoval výkon trenér Tomáš Demel.

Zvýšil jste na hráče hlas?
No, v jedné chvíli jsem zakřičel, aby se už probudili. Pro nás je to těžké se nabudit na každý zápas. Každý soupeř totiž přijede a hraje proti nám naplno. Je těžké zůstat pořád koncentrovaný.

Děčín byl druhý v tabulce, tušili jste, že to nebude určitě lehké utkání…
Máme jeden zápas za druhým. K tomu je potřeba vědět, že kluci chodí do práce. Rychle se koncentrovat z jednoho utkání na druhé je opravdu náročné.

A jak to dopadne tentokrát proti týmu Řisut?
Teď jsme dvakrát prohráli. Chceme to co nejdříve zastavit a napravit. Bude to těžký, ale chceme vyhrát.

Víte, jaký soupeř vás čeká?
Každý zápas a soupeř je vždycky velký oříšek. Už jenom z toho důvodu, abychom se na něj připravili a nepodcenili ho. Když se vám daří, je těžké někdy nepodcenit soupeře.

Takže vlastně usnout „na vavřínech…“
To určitě kluci s Děčínem nepředvedli. Možná, že nám v posledních dvou zápasech chyběla trocha pokory. Ale spíš je to z toho důvodu, že hned zápas vypustíme z hlavy a už se musíme připravovat na další.

Rozebíráte s hráči poslední zápas a hovoříte o chybách?
Už se k tomu příliš nevracím. Co je potřeba, řekneme si při zápase nebo po něm. Možná, když bychom měli videozáznamy, tak by kluci viděli, kde se stala chyba a že mám někdy i pravdu. Bylo by to ku prospěchu věci. Ale zase to nesmí sklouznout k tomu, že mužstvo bude sedět u videa (s úsměvem). Když se daří, tak je všechno dobré, když se nedaří, je pak i video spíš kontraproduktivní.

Jak často trénuje A tým?
Dvakrát i třikrát v týdnu, před utkáním je to pravidelně a k tomu někdy dva zápasy v týdnu.

Máte k dispozici celý tým?
Bude nám asi chybět Tomáš Čechura, dostal pukem. Dlouhodobě zraněný je Jan Holub. Kromě kluků, které jsme pustili do Nové Paky, budeme jinak komplet.