Po té, co Vlci přivezli cenné body za vítězství v Bílině, nastoupili ve středečním utkání proti celku Děčína. A úvod zápasu jim vyšel náramně.

Neuběhla půlminuta

Po půl minutě hry již svítil na ukazateli stav 1 : 0 v jejich prospěch. Po přihrávce Bříšky se v utkání poprvé gólově prosadil Lukáš Tondr. Jenže po rychlé úvodní brance přišlo více než osm minut nudy, když se nic na ledě nedělo a brankáři na obou stranách se tak trochu nudili. A to domácí hráli krátce po sobě dvě přesilové hry. Naštěstí pro přítomné diváky se ale v polovině první části probrali a svého soupeře zatlačili do defenzivy. Vyvrcholením tlaku pak byla druhá trefa Tondra v 16. minutě. Po té, co se ve vlastním obranném pásmu zmocnil kotouče, projel až před brankáře hostí, naznačil střelu, místo ní ale objel branku a zezadu zasunul puk do sítě. Vlci v těch chvílích dominovali a zdálo se, že zápas bude jednoznačnou záležitostí. Jenže v úvodu druhé třetiny zaváhala domácí dosud aktivní obrana a po opakované střele a dorážce soupeř snížil na rozdíl jedné branky.

Využili přesilovku

Jenže vzápětí hosté faulovali a v následné přesilovce Pavlů střelou od modré zvýšil stav na 3 : 1. Přesilovky ale umí i Děčín. Ve 32. minutě měl dvojnásobnou početní výhodu a využil ji opět ke snížení brankového rozdílu. Zdálo se, že je zaděláno na drama. To však domácí nepřipustili. Ve 35. minutě završil Lukáš Tondr hattrick po krásné akci Petrmichla se Šulcem. A o necelé tři minuty později předvedli podobnou akci Čechura s Demelem. A Peřina pak zakončoval již do prázdné branky. Do posledního dějství tak vstupovali Vlci s jasným náskokem a odhodláním již nepouštět soupeře do hry.

Lukáš koupí basu

Udržovali si stále převahu a v čase 48,51 zvýšil na 6 : 2 po Demelově ideální nahrávce Žďárský. Odstartoval tak krátkou gólovou přestřelku. V čase 49,05 Kment snížil skóre na 6 : 3 . V čase 49,26 Bříška upravil na konečných 7: 3. Zápas se pak již v poklidu dohrál a Vlci zaslouženě slavili vítězství . Lví podíl na něm měl muž zápasu Lukáš Tondr, kterého bude hattrick stát i příspěvek do klubové pokladny a „basičku".

Branky: 1. Tondr (Bříška), 16. Tondr 25. Pavlů (Čechura, Demel), 35. Tondr (Šulc, Petrmichl), 38. Peřina (Demel, Čechura), 49. Žďárský (Demel), 50. Bříška (Šulc,Tondr) - 22. Kuchynka (Drnec, Oliverius), 32. Hříbal (Drnec, Oliverius), 50. Kment (Buďa)

Vyloučení: 4:9.Využití: 1:1.

Sestava Jablonce : Bouška (Vích) - Petrmichl, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Abraham, Pulec, Šulc, Bříška, Tondr Nevyhoštěný, Demel, Peřina, Mulač, Brokeš, Homolka, Žďárský, Šír.