Jablonečtí druholigoví hokejisté dostali výprask na děčínském ledě, kde Vlci prohráli vysoko 1:6 po třetinách 0:2, 1:2 a 0:2.

Domácí hokejisté podali velmi dobrý výkon a velkou zásluhu na výrazném vítězství měl i výborný Zikmund v brance, jenž několikrát svůj tým podržel a inkasoval pouze jednou v oslabení.

Domácím vyšel úžasně nástup do utkání, když již v čase 1.50 vedli o dvě branky. Nejprve mířil do černého ve 44. vteřině Štverák a poté zakončil nádhernou souhru celého útoku Postl. Poté v první části podržel několikrát svůj tým důležitými zákroky Zikmund a na druhé straně nedali několik velmi dobrých možností jeho spoluhráči z útoku.

Ve druhé třetině nejprve využil dlouho trvající přesilovku dorážkou Přeučil a Děčín vedl 3:0. Ve 26. minutě přestáli domácí dvouminutovou přesilovku pět na tři, ovšem v následující klasické přesilovce se hostům přece jen podařilo snížit Kapičkou. Děčín byl však stále lepší. Tyč nastřelil Štverák, břevno pak Tomeček. Z branky se ale radoval až Filipovský, který dorážkou Moukovy střely využil přesilovku.

Poslední dějství už bylo zcela jasně v režii domácích. Zikmund si sice připsal na své konto ještě několik důležitých zákroků, branky ale padaly na druhé straně. Nejprve v 45. minutě mířil přesně Přeučil a poté v 50. minutě využil mazácky s pomocí hostujícího brankáře přesilovku Šnajdr.
Hosté sice působili bojovným dojmem, daleko hokejovější ale byli domácí a po zásluze si připsali cenné vítězství.

„Inkasovali jsme dva rychlé góly, které ovlivnily ráz hry. Potom se hra sice vyrovnala, ale dostali jsme třetí gól. Naštěstí jsme dali kontaktní branku a měli dalších pět šancí, ale gólman Děčína nás vychytal. Poté jsme byli nervózní a někteří jedinci velmi neukáznění a následovala série vyloučení. Poslední třetina se již jen dohrávala z povinnosti,“ řekl po zápase trenér Miroslav Průcha.

Branky: 1. Štverák, 2. Postl, 25. a 45. Přeučil, 38. Filipovský, 50. Šnajdr – 28. Kapička. Vyloučení 6:11. Využití 3:1. Před 340 diváky řídil Vojtěchovský. HC Vlci: Kousal – Beránek, Duda, Černý, Ulrych, Ton, Chládek – Měrtl, Prachař, Stehno – Šebek, Bříška, Kapička – Bacovský, Kadeřábek, Drak – Skalický.