V posledním zápase II. ligy vybojoval tým jabloneckých Vlků pod vedením trenéra Petra Vyskočila další tři body.

HC Vlci Jablonec – HC Letci Letňany 5:3 (2:2, 1:0, 2:1)

Velké volno je ale domácí v závěru roku nečeká. Už druhého ledna se sejdou na tréninku, aby se připravili k dalším utkáním. První novoroční duel je čeká v sobotu 5. ledna na ledě Bíliny. Doma je fanoušci uvidí až ve středu 9. ledna, do Jablonce přijede tým Kolína.

Trenér Vlků Petr Vyskočil:

„Byl to zase takový upracovaný zápas. V první třetině jsme měli šance Soupeř vytěžil z minima maximum. U nás to nebylo to pravé, ořechové. Ve druhé už jsme tlak měli, ale nedovedli jsme ho vyjádřit brankami. Po dvou třetinách jsme vedli 3:2, na začátku třetí jsme měli přesilovku. Místo toho, abychom ji využili a dali gól, tak jsme naopak nechali soupeře výsledek srovnat. Soupeř měl opravdu kvalitního gólmana. Dva další góly jsme pak ale ještě dali. Tři body jsou naše, ale výkon hodně upracovaný. S těmito slabšími soupeři se nám nedaří ukázat naši kvalitu hned v první třetině. Zápas byl už rozhodnutý, podle mne, už po první třetině. Lukáš Tondr dal hattrick, jedna lajna dala tři góly. V druhé lajně to byl Brokeš a Maďar.“

Prezident HC Vlci Jablonec Petr Cinibulk:

„Zvládli jsme to. Utkání se neslo ve vánočním klidu a pohodě. Jsem rád, že přišlo přes sedm set fanoušků. Měl jsem obavy, že o vánočních svátcích budou mít jiný program, než jít na hokej.  My jsme byli na ledě jasně lepší, ale spíš jsme chtěli dávat góly do prázdné branky.  Pro diváky to byl atraktivní hokej. Soupeř má mladé mužstvo, hodně juniorů, kteří se snaží, ale musí ještě pochopit, že druhá liga mužů už je o něčem jiném než extraliga juniorů. Někteří si uvědomí, že na to nemají.“

Kapitán Vlků Tomáš Plíhal:

„Byli jsme lepším týmem, ale nedařilo se dávat góly. Mohlo jich být i víc. Teď budeme mít krátkou pauzu, ale už druhého ledna máme trénink a před sebou další utkání.“

Branky a nahrávky: 9. Maďar (Brokeš), 17. L.Tondr (Mrkvička), 27. L.Tondr (Bříška, Mrkvička), 45. Brokeš (Pilař, Čechura), 57. L.Tondr (TS) – 7. Schwamberger (Chlouba, Fabiánek), 17. Štěpánek (Steinocher, Soukup), 42. Barbora (Chlouba)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Čechura, Abraham, Havelka – Šilhan, Švík, Nezbeda, Frk, Tondr Lukáš (A), Brokeš, Plíhal (C), Mulač, Maďar, Bříška (A).