Utkání nabídlo bojovný, svižný hokej, ale dlouho bez větších šancí. I když, už po 32 vteřinách musel plzeňský brankář Svoboda prokázat pohotovost své lapačky po rychlém průniku Bartoviče.

V 15. minutě nastal velký závar v plzeňském brankovišti. Volný kotouč se snažil dorazit Kudrna a také se mu to podařilo, ovšem pouze do betonu hostujícího gólmana, který bezmocně ležel na ledě.

Druhé dějství přineslo první branku zápasu. K nelibosti většiny řídce zaplněného stadionu však do liberecké klece.

Ovšem i nejzarytější fanoušci Liberce museli ocenit bleskovou kombinaci plzeňské trojice v 31. minutě, kterou zakončil Václav Pletka, bývalý útočník Bílých Tygrů. Nabruslil si mezi dva obránce a po perfektním pasu Dudy prostřelil Pince mezi betony 0:1. Stalo se tak v přesilovce při vyloučení Čakajíka.

O dvě minuty později zachránil Liberecké brankář Pinc, který po přečíslení Plzně tři na jednoho sklepl puk z hole St. Pierra. První velkou šancí třetí třetiny byla možnost Dudy v 48., avšak jeho bekhendovou kličku Pinc vystihl. V 53. Bílí Tygři po dlouhém trápení vstřelili gól. Bartovič ostře vypálil do Svobodova betonu a náhradník kapitána Nedvěda, Michal Bulíř, dorazil puk do sítě 1:1.

Zápas dospěl do prodloužení, které přineslo šance na obou stranách, a pouhých devět vteřin před koncem došlo k rozhodnutí. V čase 64:51 Bulíř našel obránce Marka Trončinského, který si najel mezi kruhy, stahovačkou položil plzeňského obránce a střelou mezi ruku a beton překonal Svobodu, který v podstatě nemohl gólu zabránit 2:1.

Liberec snížil náskok vedoucí Sparty na jeden bod a v pátek 2. prosince nastoupí opět doma v Tipsport areně, tentokrát od 18.30 hodin proti mistru republiky z Třince.