KALOUS: SOUPEŘI TO
PŘÍLIŠ USNADŇUJEME

Dnes a zítra se v domácí Tipsport areně v atmosféře „bílého pekla“ (white–outu) pokusí zvrátit nepříznivý stav série s Plzní, i když jsou v úplně opačné situaci než po dvou utkáních předkola. Svou naději na postup mezi nejlepší čtyřku ale Bílí Tygři nevzdávají. „Plzeň hraje velmi dobře do obrany, ale my jim to usnadňujeme malým důrazem, málo se cpeme do předbrankového prostoru. Možná i často volíme přihrávku místo střely. To jsou věci, které chceme zlepšit,“ řekl trenér Jiří Kalous.

Kouče mrzí také příliš velký počet vyloučených. Přitom před začátkem série upozorňoval, že Plzeň je silná v přesilovkách. Liberecký útočník Václav Nedorost prohlásil: „Uvidíme doma, protože u nás máme ještě menší kluziště a budeme se snažit využít našeho prostředí. Pöpperle chytá dobře, ale v pátek měl i hodně štěstí. Ovšem dát jen jeden gól za dva zápasy je hrozně málo a je to špatná vizitka nás útočníků.“

Dnes i zítra začnou zápasy v Tipsport areně v 18.10 hodin, ale klub obstaral pro fanoušky doprovodný předprogram. Již od 16 hodin bude v areálu probíhat white–out festival. Ten začne vystoupením kapely The Vintage Band. Na posilnění před důležitými zápasy se fanoušci budou moci zakousnout do uzené kýty, děti zaručeně nepohrdnou cukrovou vatou či Tygří modrobílou zmrzlinou. Ve Fanshopu bude v nabídce kolekce oblečení, zaměřená speciálně na white–out. Samotnému buly bude předcházet slavnostní nástup týmu z Tygří tlamy doplněný nezbytnými pyrotechnickými efekty. Během každého zápasu čtvrtfinále bude vylosován jeden fanoušek, který si domů odnese LED TV Samsung.

OPĚT BÍLÉ PEKLO

Stejně jako v play–off 2008 rozsvítí tribuny Tipsport areny i v letošním čtvrtfinále elektrizující a silná atmosféra white–outu. Fanoušci, kteří dorazí na úvodní liberecký zápas, nafasují u vchodu bílé tričko a ručník. Takto vybaveni vyrazí pomoci libereckým hokejistům v boji s „indiánským kmenem“ Plzně. V libereckém celku zůstávají mimo hru dlouhodobí marodi Vantuch, Harant a DeSantis, Plzni schází se zraněním hlavy z pátečního zápasu Benák, otazník visí nad startem Scofielda.