Souboj prvního s posledním se odehrál na zimním stadionu v pražských Letňanech.


HC Letci Letňany – HC Vlci Jablonec 2:4

Domácí Letci jsou nováčkem soutěže a momentálně jim patří poslední příčka tabulky. Již v prvním zápase v Jablonci ale ukázali, že nepatří mezi lehké soupeře a že mladý tým, po získání zkušeností, bude oříškem pro každého soupeře. A utkání podle toho také vypadalo. Mladíci se Vlků nezalekli a šli do vedení. Ve 3. se o to postaral nositel slavného hokejového jména Kučera. A domácí se mohli radovat ještě více. Ve 12. fauloval Tondr pronikajícího Soukupa, přišlo trestné střílení, v něm ale dominoval brankář hostí Hosnedl. Vzápětí přišlo ke slovu otřepané „nedáš – dostaneš."


HOSTÉ ŠLI DO VEDENÍ


Vlci v následující minutě vstřelili dva „slepené“ góly z hole Babce a Bříšky a favorit se ujal vedení. Ve druhé třetině dobře hrající domácí celek srovnal na 2:2 povedeným bekhendem Kučery. Šance se pak rodily na obou stranách, muži v maskách ale puk za svá záda nepustili. Domácí gólman ale musel kapitulovat v úvodu posledního dějství. Po „kolotoči“ před domácí svatyní se prosadil po Bříškově nahrávce Tondr. Letci své zbraně ovšem v žádném případě nesložili.
Jejich akcie ale držel vysoko hlavně svým výkonem domácí brankář Hamalčík. Ojedinělé, ale nebezpečné šance Letců pak stejně bravurně vyřešil gólman Vlků Hosnedl. Dvě a půl minuty před koncem si domácí celek vybral oddychový čas a po něm zkusil power play. Jenže chyboval v kombinaci v útočném pásmu. Kotouče se zmocnil Bříška, poslal jej do středního pásma Tondrovi. A ten s přehledem přidal do prázdné branky čtvrtý gól Vlků. Letci sice zkusili ještě jednou hru v šesti, ale na skóre se již nic nezměnilo a Vlci si vezou z Letňan vybojované tři body, které oslavili tradičním radostným vytím.

Třetiny: 1:2, 1:0, 0:2.

Branky a nahrávky: 3. F. Kučera, 36. F. Kučera (Soukup) – 13. Babec (Brokeš), 13. Bříška (L. Tondr, Moravec), 44. L. Tondr (Bříška, Pavlů), 58. L. Tondr (Bříška)

HC Vlci: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař, M. Tondr, Zeman, – Homolka, Bříška , L. Tondr – Víšek , Havlas, Peřina – Mulač, Brokeš,Babec – Frk. Kouč: Demel