Třicet dnů a devět zápasů čekali extraligoví hokejisté klubu Bílí Tygři Liberec na vítězství. Včera se jim to v Mladé Boleslavi povedlo, i když „jen“ za dva body. O výhru 2:1 v prodloužení se postaral dvěma góly slovenský reprezentační útočník Milan Bartovič. Nejprve ve 22. minutě otevřel skóre po přihrávce od Nedvěda a v čase 61:39 se přesným švihem zápěstím trefil do protilehlého horního růžku.

Na šance se v utkání dlouho čekalo a až v sedmé minutě se do ní při Demelově vyloučení dostával v oslabení Balaštík, ale v úniku mu utekl puk a nestihl zakončit. Další možnost měl Trončinský, domácího gólmana Hübla však nepřekonal. Mladá Boleslav pak uzamkla soupeře, ale i Hüblův protějšek Pinc odolal bez úhony.

Ve 12. minutě jel na něho po Balaštíkově přihrávce osamocený Mikulík, ani on s blafákem neuspěl. Na druhé straně trefil nenápadnou střelou horní tyč Moravec. V závěru úvodní části zahrozil v oslabení Dušek.

Po 77 vteřinách druhého dějství se radoval z vedení Liberec. Po Nedvědově přihrávce se z mezikruží trefil Bartovič. Hosté se pak ubránili 92 vteřin v oslabení tří proti pěti, navíc při něm ujel Vantuch, ale Hübla nepřekonal.

V pokračující přesilovce pěti proti čtyřem už se domácí dočkali vyrovnání. Pokus Podkonického z úhlu ještě vykryl v brankovišti bek Čakajík, ale před dorážejícím Tomasem situaci nezachránil. V 39. minutě mohli Bílí Tygři opět jít do vedení; Nedvěd po Kudrnově asistenci minul zblízka odkrytou branku.

V závěrečné třetině brankových příležitostí opět ubylo, oba celky především nechtěly chybovat. Rozruch tak přinesla hlavně potyčka v 50. minutě, v které byli nejaktivnější Čutta se Štichem, ale sudí je do pěstního souboje nepustili. V 55. minutě unikl Bartovič, který na Hübla nevyzrál, ale vynutil si alespoň faul Chaloupky. Následná přesilovka Severočechů však prodloužení neodvrátila.

V nastavení už ovšem rozhodl svým druhým zásahem do černého Bartovič střelou pod horní tyč.

Hlasy trenérů po utkání:

Petr Novák (Mladá Boleslav): „Nikdo v zápase nechtěl udělat chybu, hlavně ve třetí třetině bylo minimum gólových šancí. Celý zápas byl plný osobních soubojů a škoda, že nepadlo víc branek, protože by se to divákům víc líbilo. V prodloužení jsme zlomili hokejku, věděli jsme, že Bartovič je rychlý a nebezpečný hráč, což prokázal a rezolutně naši chybu potrestal. Nejsme zklamaní, uhráli jsme s Libercem dobrý výsledek. Je to kvalitní tým a měl sérii, která jednou musela skončit.“

Filip Pešán (Liberec): „Bylo to z obou stran velmi ustrašené utkání, nikdo nechtěl udělat chybu. Oba týmy věděly, že hrají o velmi cenný výsledek. Chtěli jsme do zápasu vstoupit z velmi zabezpečené obrany, přesto Mladá Boleslav několikrát nebezpečně zahrozila, hlavně v první třetině samostatnými nájezdy. Ve druhé třetině se naše hra trošku zlepšila a v prodloužení rozhodlo štěstí.“

S využitím ČTK.