Oba týmy dobře bruslily, hrál se hokej „nahoru – dolu“ s častou střelbou a také výbornými zákroky gólmanů. Do vedení v zápase šli domácí Vlci, když v 15. minutě zakončoval po přihrávce Tomáše Plíhala David Homolka. S těsným vedením Vlků se šlo do kabin po první třetině.

A ve stejném stylu se pokračovalo i ve druhé třetině. Ve 26. minutě Vlci zvyšovali na 2 : 0 po trefě Hrice a zdálo se, že utkání bude pod jejich taktovkou. Jenže Hronov je hodně houževnatý a silný soupeř. Do hry navíc přidal i něco tvrdosti nad rámec pravidel a na ledě přibyly šarvátky. Po jedné z nich byl na ledě stav hráčů 4 hosté na 4 domácí a Wikov více prostoru na ledě využil a snížil Tjurinem. To se psala třicátá šestá minuta.

Vlci udolali Lvy
Ve druhé třetině Vlci rozcupovali Lvy. A ve třetí se pak strhlo drama

O minutu později hráli Vlci přesilovku, jenže chybovali a za hosty při vlastním oslabení vyrovnal Duchan. Rozhodnutí tak měla přinést třetí třetina. Na ledě se v ní notně jiskřilo, hrál se rychlý, bojovný hokej a šance se střídaly na obou stranách. Dlouho bez brankového vyjádření, až přišla v 54. minutě přesilovka Vlků a po pěkné kombinaci stál na konci přesně zakončující Petr Král. Vedení pak Vlci v napjatém závěru udrželi a dotáhli utkání do vítězného konce. Radost z vítězství trochu zastínilo zranění hrajícího trenéra Tomáše Plíhala, možná vyhozené rameno. Jeho absence v dalších zápasech by byla silně znát. Takže mu celý tým přeje brzké uzdravení.

HC Vlci Jablonec - HC WIKOV Hronov 3 : 2 (1 : 0, 1 : 2, 1 : 0)

Branky a nahrávky: 15. Homolka (Plíhal), 26. Hric (Plíhal), 54. Král (Pavlů, Hájek) – 36. Tjurin (Kynčl, Jelínek), 37. Duchan (Jelínek)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: J. Jelínek (Krofta) – Kulda, Mrkvička (C), Charvát, Pavlů (A), Abraham, Had, Patzelt – Král, Hric, Kačírek, Homolka (A), Jursa, Brokeš, Plíhal, Hájek, Bouřil. Trenér: Plíhal.

HC WIKOV Hronov: Nečas (Ševců) – D. Sýkora, Kynčl, Exner (C), Heligr, Degtěrev, M. Romanov, T. Jelínek – Tjurin, Kozák (A), Šlaicher, Duchan, Nazarov, Bucek, Moník, L. Kučera, Štědrý, Matouš (A), Jirků. Trenér: Táborský.

Rozhodčí: Zavřel – Juránek, Brož