Kamil Bříška si v dresu Jablonce připsal 451 kanadských bodů v 348 zápasech a v jejich sbírání zdařile pokračuje i po letním přesunu do pražské Kobry. Za deset zápasů jich má na kontě už 19 (10+9). „Moje osobní cíle jsou ale týmové, chci se dostat s Kobrou co nejdál. Vidím, že můžeme hrát o postup,“ říká produktivní útočník.

Jste mezi nejlepšími v individuálních statistikách. Na to jste asi zvyklý, jen klub je jiný.
(směje se) Je to tak. Ale mám dobrou pozici a dostávám hodně prostoru. První útok, přesilovky…

Jak došlo k vašemu přestupu do Kobry po jedenácti letech u jabloneckých Vlků?
S panem Šebou (šéf klubu a trenér A týmu) jsem byl rok v kontaktu. Říkal, že má zájem o mě a Lukáše Tondra. V Jablonci se změnilo vedení, noví lidé už nepotřebovali, abychom pokračovali, tak jsme kývli. Kvůli změnám se uvolnilo více hráčů a nakonec jsme přišli z Jablonce čtyři.

Již několik let se mezi sezonami připravujete individuálně. Platilo to i tentokrát?
Ano. Z osobního hlediska je to pro mě lepší. Nemusím jezdit pořád do Prahy. Nějakou dobu už hokej hraju, tak vím, co moje tělo potřebuje.

Vzhledem k tomu, že jste z Jablonce čtyři, tak asi dojíždění není složité.
Přesně tak. Tréninky jsou večer, střídáme se za volantem, takže se to dá.

Že jste jablonecká parta musí být v novém působišti výhodou.
Pomohlo nám to. Nemusím nikam jezdit sám a v kabině jsem se necítil nějak odstrčený. Celé mužstvo je ale nově složené, takže i tohle pomohlo.

Jablonecké basketbalistky zůstaly v zácpě na dálnici. Vzaly to za ně mladší kolegyně a silnějších soupeřek se nezalekly.
Jablonecké basketbalistky měly nabitý víkend. Ženy čekaly zápasy v I. lize

Přivítaly vás v Kobře postupové ambice?
Postoupit by se chtělo. Z mého pohledu je to reálné. Pokud se podaří dobře zahrát play-off a baráž, tak se nám to může podařit.

Chtěl do vyšší soutěže i Jablonec?
My hráči jsme postoupit chtěli. Jestli by na to pak byly peníze, to už byla otázka pro vedení.

Jaké jsou vaše osobní cíle v této sezoně?
Dostat se s Kobrou co nejdál. Letos mě nezajímají individuální statistiky. Třikrát jsem se dostal do baráže a nikdy to nevyšlo, jsem takový smolíček. Chci postup.

V Jablonci jste měl úžasné statistiky, ale nikdy jste si nezahrál o soutěž výš. Proč?
Žádná konkrétní nabídka nepřišla. A já nejsem takový, abych se někam tlačil a něco zkoušel. To se mi nechtělo. Kluci, co 1. ligu hráli nebo hrají, mi říkali, že pokud nejste v klubech, co bojují o špičku tabulky, tak ani není o co stát, aby se člověk do nějakého týmu cpal.

Za sebou máte deset zápasů, Kobra ztrácí bod na prvního, ale má o zápas méně. Jste spokojení?
Chceme být do druhého místa, protože první dva celky tabulky přeskočí čtvrtfinále. Jsme spokojení. Bodů jsme sice mohli urvat víc, ale někdy jsme měli zase štěstí.

O špičku se taháte s Kolínem a Táborem. Jsou to vaši hlavní soupeři v boji o postup z vaší skupiny?
Jsou, ale co jsem viděl ostatní celky, tak kromě Číňanů může bodovat každý. Jsme v silnější skupině, než jakou pamatuji v minulé sezoně. A je i víc hokejová.

Zmínil jste klub China Golden Dragon. Jak se vám zamlouvá čínský projekt?
Jsou to těžké zápasy. Člověk se musí namotivovat na zápas, o kterém ví, že ho vyhraje. A ať chcete nebo ne, tak prostě neděláte to, co máte. Myslím, že by bylo lepší, kdyby se přidali formou přátelských zápasů než s nimi hrát takhle ve skupině. Navíc když budou hrát pouze po ledna.

Jablonec v malém severočeském derby porazil Teplice 4:1.
Jablonec rázně uťal teplickou sérii. Malé severočeské derby ovládl jasně 4:1

Třetí nejvyšší soutěž má náročný postupový systém. Tři skupiny, baráž vítězů…
Není. Je to pak hrozně dlouhá sezona. Když se v play-off hraje obden, tak jdete ze zápasu do práce a naopak. A v baráži, kde se nakonec hraje dalších šest zápasů, je to stejné. Není to lehké hlavně po fyzické stránce.

Michal Káva