V prvním vzájemném utkání vyhráli Vlci v Děčíně 5 : 0 a v domácím zápase si pak otevřeli střelnici a výsledek byl 11 : 3. Tentokrát to ale na brankovou úrodu v úvodní části nevypadalo. Možná proto, že Děčín posílil o několik borců z Chomutova.

Ale slova trenéra Vlků Tomáše Plíhala, který nebyl s výkonem některých hráčů spokojený, to vyvrátila.

"Kvůli posilám Děčína jsme neprohráli. Opakujeme stále stejné velmi hrubé chyby. A dělají je stále stejní hráči. Budu si s nimi muset promluvit."

Ke vstřelení prvního gólu měli blíže domácí, když v osmé minutě po dělovce Sýkory zvonila tyč Jelínkovy branky. Domácí byli více na kotouči, ale do šance se dostal hostující Král. Brankář Lavinger byl ale pozorný a skulinu mezi betony nenechal. V 15. pak měli opět štěstí hosté. Podruhé skončil kotouč za Jelínkem, ale jen na brankové konstrukci. Střílel Chlouba. Po několika vyloučeních na obou stranách přišla před koncem třetiny dvojnásobná početní výhoda na straně Vlků. A v čase 19:55 ji Mrkvičkou využili. Do kabin se tak šlo za vedení hostí 1 : 0.

V prvních minutách druhé třetiny dohrávali hosté přesilovku a vzápětí měli možnost hrát další. Špatným střídáním ale vyrovnali početní stav hráčů na ledě a když domácím skončil trest a měli početní výhodu. Využili situaci a Chrpou srovnali stav utkání na 1 : 1. Radost domácích borců ale trvala pouze půl minuty! Postaral se o to hostující Hric, když se natlačil před domácího gólmana a dostal puk za jeho záda 1 : 2 . Ani tady se ale vedoucí tým dlouho neradoval.

O tři minuty později domácí Sýkorou opět srovnali stav zápasu. Chomutovské posily o sobě dávaly vědět. Jestliže v první třetině branky nepadaly, pak ta druhá to vynahrazovala. Nejprve přišla další šance Chlouby, bez brankového vyjádření. Vlci téměř z protiútoku byli úspěšnější – čas 31:07 přesně střílel Homolka, stav 2: 3. Čas 31:49 – kolotoč roztočili domácí a Chrpa srovnal na 3 : 3. A Chrpa mohl přidat další trefu o dvě minuty později, Jelínek a jeho beton ale byli proti. A tak se druhá třetina již dohrála bez dalších branek.

Třetí dějství začalo lépe pro Vlky. Po čtyřech minutách se dostali po zaváhání domácí obrany střelou Hájka zblízka do vedení. Ovšem historie z druhé části hry se opakovala. Po půl minutě bylo srovnáno, Za domácí skóroval Chlouba. Chomutovské posily se domácím osvědčily. Hra se poté přelévala, oba brankáři však byli pozorní. A tak se skóre dlouho neměnilo. Blízko ke změně byli Vlci. V 56. se ocitl před Levingerem Jursa, ale z bezprostřední blízkosti domácí branku přestřelil.

Tomáš Plíhal: „Děčínské posily z Chomutova nám sice branky daly, ale to nebyl důvod naší prohry. Góly nám daly po našich hrubých individuálních chybách. Nadřeli jsme se na ně a vyrovnání jsme jim darovali osmnáct vteřin před koncem zápasu. Když některým hráčům něco řeknu, připadá mi, že jim to nevadí. Chyby pravidelně dělají stejní hráči. Ale jede se dál, čekají nás další zápasy.“

HC Děčín : HC Vlci Jablonec 5 : 4 ( 0 : 1 , 3 : 2 , 2 : 1 )

Ve chvílích, kdy se již zdálo, že zápas dojde do prodloužení, prosadili se opět chomutovské posily v dresu Děčína. A v čase 59: 42 Chlouba střelou z levého kruhu zajistil domácím vítězství. Vlci tak odjeli po dobrém a bojovném výkonu bez bodů.

Branky a nahrávky: 24. Chrpa (Chlouba, Kostourek), 28. Sýkora (Faigl, V. Tůma), 32. Chrpa (Chlouba, Žižka), 46. Chlouba (Chrpa, Žižka), 60. Chlouba (Kostourek, Žižka) – 20. Mrkvička (Abraham, Brokeš), 25. Hric (Mrkvička, Brokeš), 32. Homolka (Bouřil, Jakubec), 45. Hájek (Hric)

HC Děčín: Lavinger (Skokan) – Loukota, Kučera, Žižka, Ferbas, Arnold, V. Tůma – Smola, Fojt, Chrpa Chlouba, Zajan (A), Kostourek – Volráb (C), Sýkora, Horák – Žítek, Faigl (A)

Trenér: Vladimír Kýhos

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (Krofta) – Pavlů (A), Charvát, Tržický, Abraham, Had, Mrkvička (C) – Král, Jursa, Kačírek – Brokeš, Jakubec, Hájek – Hric, Homolka (A), Bouřil

Trenér: Tomáš Plíhal

Rozhodčí: Hlinka – Gabriel, Beneš