Už ve čtvrté hosté vyhrávali. Ve čtvrté minutě našel Křepelka přesnou náhrou Vomáčku a ten přesnou střelou poslal Vlky do vedení. O tři minuty později bylo na Jablonecké straně ještě veseleji, to když Král zblízka přidal druhý gól. Domácí WIKOV ale dvoubrankové vedení nezlomilo a vyvrcholením jeho snahy bylo snížení na rozdíl jedné branky, když Lavrenov překonal Kroftu v brance Vlků. Do konce první části se pak již skóre nezměnilo.

Ale měnilo se hned v úvodu druhé třetiny. Bohužel pro Vlky, byli to oni, kdo inkasoval. Střelcem, který srovnal stav zápasu byl opět Lavrenov. Domácí tým byl v těch chvílích na koni, měl více ze hry, vytvářel si šance a po jedné z nich z bezprostřední blízkosti Moník poslal WIKOV do vedení. To nevydrželo dlouho. Vlci dostali ve 34. minutě výhodu přesilové hry a tu po pár vteřinách využili. Hájek našel přesnou nahrávkou Hada a ten nedal domácímu brankáři Borovičkovi šanci – 3 : 3. Když už se pak zdálo, že po druhé třetině bude stav nerozhodný, čtyři vteřiny před hvizdem poslal Bucek WIKOV do vedení!

Vlci-Letňany
Vlci se dál perou o play off, ale bez Plíhala! Hostuje v Německu

Třetí třetina pak měla od počátku svižné tempo, hra se rychle přelévala ze strany na stranu a oba gólmani se rozhodně nenudili. V padesáté minutě hráli domácí přesilovku, nebyli však pozorní v obraně, chybovali. Hájek chybu potrestal a srovnal stav utkání na 4 : 4. Devět minut před koncem tak Vlci oživili své naděje. O chvíli později viděli přítomní diváci menší šarvátku, po které šli na trestnou lavici dva domácí a od hostů Mrkvička. Výhodu přesilovky ale Vlci nevyužili, naopak, Krofta čelil nájezdu domácího hráče, skóre se ale nezměnilo. Vlci ale měli v závěrečných minutách více ze hry, v padesáté šesté minutě měl velkou šanci strhnout vítězství na stranu Vlků Kapička, jeho dělovka však mířila mimo. A protože se stav do šedesáté minuty nezměnil, šlo se do prodloužení.

A byl to opět Kapička, kdo v něm měl první příležitost , domácí gólman Borovička však byl pozorný. Při zákroku se ale zranil a musel střídat. V šedesáté třetí minutě pak Hronov strhl vítězství na svoji stranu, když se prosadil po samostatné akci Kozák. Vlci pak po bojovném a dobrém výkonu odvážejí z Hronova bod, i když měli na vítězství. K tomu scházelo trochu štěstí.

V sobotu 5. února od 18 hodin hrají Vlci doma proti Bílině a hned v pondělí 7. února ve stejném čase doma proti Dvoru Králové.

HC WIKOV Hronov : HC Vlci Jablonec 5 : 4 po prodloužení ( 1 : 2, 3 : 1, 0 : 1, 1 : 0 )

Branky a nahrávky: 15. Lavrenov (Pavelka), 23. Lavrenov (Mikulec, Kynčl), 26. Moník (Exner, Degtěrev), 40. Bucek (Matouš, Kozák), 63. Kozák – 4. Vomáčka (Křepelka, Abraham), 7. Král (Kapička, Mrkvička), 33. Had (Hájek, Pavlů), 51. Hájek

HC WIKOV Hronov: Borovička (Pavlíček) — Kynčl, Degtěrev, Mikulec, Pavelka, Exner (C), Romanov – Nazarov, Bucek, Lavrenov, Duchan, Moník, Teuber, Hašlar, Kozák (A), Lebedkin, Janda, Matouš (A)

Trenér: Martin Táborský

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Krofta (Jelínek) – Pavlů (A), Abraham, Tržický, Patzelt, Had, Mrkvička (C), Král, Křepelka, Kačírek, Homolka (A), Jursa, Hájek, Vomáčka, Kapička, Bouřil

Trenér: Tomáš Plíhal

Rozhodčí: Valda – Kettner, Hofman